Bibliotēka
PVO

Starptautiskajā māsu dienā vēlamies izteikt pateicību māsām par rūpēm,  sirsnību un akurātu darbu. Bērni, piedaloties zīmējumu akcijā Paldies, māsiņ! Tu liki man justies labāk! , radījuši zīmējumus, kuros attēlo māsas, kas palīdzējušas atveseļošanās periodā.

Šie zīmējumi izteic ne vienmēr vārdos izsakāmo un reizēm ikdienas steigā tiek aizmirsto "Paldies!". Vēlamies atzīmēt, ka ļoti būtiski ir pateikties, lai iepriecinātu un motivētu māsas.

Akcijas norises laikā RCB Ārējās apkalpošanas punkta Saulaino dienu bibliotēka bibliotekāres aicina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) nodaļās esošos bērnus zīmēt atveseļošanās procesu, kurā liela nozīme ir māsām. Arī ārkārtējās situācijas laikā bibliotekāres turpināja aktīvi koordinēt šo iespēju, ievērojot visus nepieciešamos piesardzības pasākumus, kā arī aicinot sūtīt zīmējumus uz bibliotēkas e-pastu.

Ārkārtējās situācijas laikā māsu darbs ir ļoti būtisks un neaizstājams, tādēļ 12. maijā – Starptautiskajā māsu dienā – piedāvājam aplūkot iesūtītos bērnu zīmējumus. Ikviens bērns, kas piedalās akcijā, saņem pateicības dāvanu no Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā. Vēlāk zīmējumi tiks uzdāvināti māsām, lai tie sildītu māsu sirdi tāpat kā māsu smaidi un rūpes silda bērnu sirdi grūtos brīžos, kas jāpavada ārstējoties.

Pasaules veselības dienā, 7. aprīlī, jau publicējām pirmos bērnu zīmējumus: Bērnu zīmējumu akcijā tapuši pirmie zīmējumi.

Par projektu

Sadarbojoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Bibliotēkas struktūrvienībai Pasaules Veselības organizācijas Depozitārija bibliotēka Latvijā, Pasaules Veselības organizācijai (PVO), Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Ārējās apkalpošanas punktam Saulaino dienu bibliotēka BKUS tiek rīkota bērnu zīmējumu akcija Paldies, māsiņ! Tu liki man justies labāk!, lai pateiktos māsām par viņu darbu, smaidu, atbalstu, iedrošinājumu un rūpēm. Māsām un vecmātēm ir būtiska nozīme veselības aprūpes sistēmas nodrošināšanā. Labākie zīmējumi tiks izvietoti izstādē.

Pēc PVO datiem, 50 % no medicīnas personāla ir māsas un vecmātes, turklāt bieži vien šīs profesijas pārstāvji strādā garas darba stundas un ir zemu atalgoti. Tādēļ PVO atzīmē 2020. gadu kā māsu un vecmāšu gadu, liekot priekšplānā māsu profesijas stiprināšanu un ilgtspējīgas attīstības mērķu  ievērošanu. BKUS māsas ik dienas strādā ļoti pašaizliedzīgi un ar smaidu.