Absolventiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Skolotājiem

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) jau ceturto gadu pēc kārtas akadēmisko un pētniecības institūciju starptautiskajā reitingā SCImago Institutions Rankings 2022 ierindojas līderpozīcijā starp Latvijas augstskolām un kopumā ieņem 641. vietu pasaulē, kas ir par 35 vietām augstāk nekā aizvadītajā gadā.

scimago_institution_2022.png

Jaunākajā reitinga izdevumā ir iekļauti vairāk nekā 8080 dalībnieki no visas pasaules, kuru vidū ir sešas Latvijas institūcijas – piecas universitātes un viena zinātniskā institūcija.

No mūsu valsts pārstāvjiem nākamā reitingā ir Latvijas Universitāte, kas ir ieguvusi 658. vietu pasaulē. Tai seko Latvijas Organiskās sintēzes institūts 673. vietā, Rīgas Tehniskā universitāte 686. vietā, Latvijas Lauksaimniecības universitāte 720. vietā un Daugavpils universitāte, kas ieguvusi 737. vietu. Starptautiskajā reitingā SCImago iekļūst institūcijas, kuras veic pētniecību un ir publicējušās Scopus datubāzē indeksētos izdevumos.

Lai izveidotu reitingu, institūcijas tiek salīdzinātas, pamatojoties uz pētniecības un inovāciju rezultātiem, kā arī to ietekmi uz sabiedrību. Pētniecības rezultāti veido 50 % no iegūtā vērtējuma un aptver 11 dažādus rādītājus, sākot no publikāciju apjoma, izcilības, ietekmes un līdz pat autoru starptautiskajai sadarbībai. Otru pusi no vērtējuma veido rezultāti, kas ir iegūti, izvērtējot inovāciju rezultātus (30 %) un ietekmi uz sabiedrību (20 %). Inovāciju izvērtēšanai izmanto datus, kas saistīti ar patentiem un tiek iegūti no patentu datubāzēm. Savukārt, lai izmērītu, kāda ir institūcijas zinātniskās darbības ietekme uz sabiedrību, tiek analizēti rādītāji, kas saistīti gan ar zinātnisko un sociālo ietekmi, gan ar redzamību sociālajos medijos un kopumā internetā.

No Lietuvas SCImago reitingā šogad iekļuvušas 13 akadēmiskās un zinātniskās institūcijas, kas ir par trijām vairāk nekā pagājušajā gadā. Pirmo vietu no Lietuvas dalībniekiem un 573. vietu pasaulē  ir ieguvusi Viļņas Ģedimina Tehniskā universitāte. Savukārt starp sešām Igaunijas institūcijām 474. vietu pasaulē un pirmo vietu starp Baltijas valstīm ir ieguvusi Tartu Universitāte.

SCImago Institutions Rankings apliecina RSU augstvērtīgos pētniecības rezultātus. RSU ir atzīta kā spēcīga, starptautiska akadēmiskā un pētniecības organizācija ar augstiem kvalitātes standartiem.