Sociālais darbs
Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un sadarbības partneri, piedaloties starptautiskā Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas NordPlus finansētā projektā Vecums nav šķērslis II, ir izstrādājuši plaša spektra apmācību programmu senioriem. Projekta mērķis ir celt senioru dzīves kvalitāti Baltijā. RSU studenti ir izveidojuši īpašu tīmekļvietni vecumsnavskerslis.lv, kurā pieejamas projekta laikā izstrādātās mācību programmas un citi materiāli.

vecums_nav_skerslis_logo.jpg

Senioriem ir iespējas apgūt jaunas prasmes un pilnveidot jau esošās finanšu plānošanas, digitālo tehnoloģiju, sociālo aktivitāšu, juridisko jautājumu, ārstniecības, piemērotu fizisko aktivitāšu un citās jomās.

Pilnveidotajā vietnē seniors var izvēlēties interesējošo tēmu, vēlamo apmācību veidu – pašmācības, attālinātas lekcijas vai klātienes nodarbības, kā arī tuvāk iepazīties ar lektoriem. Klātienes nodarbību iespējas patlaban ir cieši saistītas ar epidemioloģisko situāciju, savukārt attālinātās mācības dod iespēju piedalīties plašam senioru lokam, jo dalību neietekmē transporta vai naktsmītnes nepieciešamība.

Projekta izstrādes posms ir noslēdzies. Tagad rit praktiskais darbs ar mērķauditoriju, kas ietver dalībnieku uzrunāšanu, grupu veidošanu un lekciju īstenošanu.

Projekta veidotāji aicina seniorus iepazīties ar vietni vecumsnavskerslis.lv un tās sadaļu Mācību materiāli / Vecums nav šķērslis II, izvēlēties vienu vai vairākas programmas un pieteikties, izvēloties sev tīkamāko dalības veidu – pašmācību, attālinātas vai klātienes mācības. Lai paaugstinātu dzīves kvalitāti kaimiņvalstu senioriem, līdzīgas vietnes ir izveidotas Igaunijā un Lietuvā.

Kopā ar RSU projektu izstrādāja un patlaban to īsteno Latvijas Pieaugušo apvienība, Tartu Universitāte, Krāslavas senioru skola, Kuldīgas senioru skola, Balvu NVO Azote, Harju apriņķa NVO 65B, Traķu izglītības centrs, Ķēdaiņu Vecās trešās paaudzes universitāte un Lietuvas Pensionāru federācija. No RSU puses projektu realizācijā ir iesaistīti Labklājības un sociālā darba katedras docētāji un maģistranti.

vecums_nav_skerslis_grupa.png

Projekta īstenotāju komanda

LPIA: Sarmīte Pīlāte, Sarmite[pnkts]Pilateatlaea[pnkts]lv, +371 26178703
Projekta vadītājs: Mārtiņš Valters, martinswatlatnet[pnkts]lv, +371 29486931