Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Uzņemšana

Pērn brīdi pirms izlaiduma tikāmies ar topošajiem absolventiem no visām trim Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sociālo zinātņu fakultātēm. Šogad viņus atkal aicinām uz sarunu, lai noskaidrotu, kas mainījies viņu dzīvē.

Daudzi jaunieši pirmo pilna laika darba pieredzi gūst ar ģimenes, draugu vai paziņu palīdzību. Artūram Šakurovam ceļu uz darba dzīvi bruģēja prakse, ko viņš, būdams Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pamatstudiju programmas Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas students, trīs mēnešu garumā izgāja Rīgas domes (RD) Ārlietu pārvaldē. "Acīmredzot labi sevi parādīju prakses laikā. Kad politologa diploms jau bija iegūts, nāca piedāvājums strādāt citā RD struktūrvienībā, turklāt amatā, kurā varu apvienot abas sev zināmās jomas: politoloģiju un sportu,"

stāsta RSU absolvents, kura amats nu ar pūlēm satilpst vienā vizītkartē. Viņš ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes Sporta un interešu izglītības iestāžu nodaļas projektu vadītājs.

Arturs_Sakurovs02.JPG

"Prakses laikā kolēģi jau bija izdibinājuši, ka esmu audzis sportiskā vidē un strādāju par Latvijas futbola virslīgas tiesnesi. Tas bija viens no pavedieniem, kas aizveda mani līdz šābrīža amatam.

Otra lieta, pieļauju, bija stradiņu izslavētais rūdījums, kas darba tirgū kļuvis par sava veida zīmolu. Pateicoties sociālo zinātņu studentiem tik labi zināmajiem kopsavilkumiem, RSU absolventi spēj ātrā tempā teju no jebkāda informācijas daudzuma izvilkt pašu esenci,"

teic Artūrs. Viņš atminas kādu vērienīgu prakses uzdevumu, kam tikušas dotas divas dienas, jo apkopot vajadzēja lielu informācijas daudzumu, taču Artūram pieticis ar četrām stundām.

Krīzes situācijas nereti labi izgaismo, cik stabila vērtība ir tas, kas mums pieder, tostarp izglītība. Artūrs uzsver, ka pat Covid-19 nebija šķērslis, lai viņa bijušie kursabiedri noenkurotos stabilās darbavietās.

"Analītiski, ātri un asi domājoši prāti vienmēr ir konkurētspējīgi darba tirgū," viņš ieskicē stradiņu absolventa dotumus.

Lai arī Artūra šābrīža pienākumi saistīti ar nacionālo, ne starptautisko politisko arēnu, viņš turpina rītus sākt ar Reuters un citu starptautisko avotu ašu caurskatīšanu. Viņa bakalaura darbs bija par attīstību Dienvidķīnas jūrā – ģeogrāfiski tāliem, bet pasaules kontekstā arī uz mums attiecināmiem procesiem, Ķīnai ieņemot arvien lielāku vietu uz globālās skatuves. "Šie trīs RSU pavadītie gadi man radīja nepārejošu mīlestību pret politiku – gan vietējo, gan starptautisko. Domāju, ka maniem kursabiedriem ir tāpat," viņš saka.

Artūra ikdienas pienākumos ietilpst koordinēt Rīgas sporta izlašu darbību un finansējumu, kas jāsadala starp 12 sporta veidiem. Viņa pārziņā ir pie galvaspilsētas skolām esošie sporta laukumi – gan pavisam nelielie, gan tik vērienīgi kā 7000 kvadrātmetru plašais Centra sporta kvartāls Barona ielā. Tos apsaimnieko skolas, bet Artūrs un departamenta kolēģi ir atbildīgi par infrastruktūras uzturēšanu un finansējuma sadali sporta laukumu attīstībai.

"Šajā darbā apvienojas politikas veidošana un manas zināšanas par sporta dzīves norisi. Es jūtos savā vietā, varu izmantot augstskolā un ārpus tās uzkrātās zināšanas," viņš stāsta.

f64_Sakurovs_20200603_001.JPG

Vienlaikus viņam neliek mieru doma, ka zināšanas jāturpina smelt, un Artūrs vētī iespējamās maģistra studiju programmas. Nekas konkrēts vēl nav izlemts, taču viņš lēš, ka labi būtu attīstīt sevi no citas puses, maģistra līmenī studējot reģionālo politiku un valsts pārvaldību vai vadībzinātni. Savā ziņā vadību viņš studējis jau iepriekš, Latvijas Jūras akadēmijā apgūstot kuģu vadības programmu, taču tagad viņš gribētu apgūt to, kā tiek stūrētas reģionālās organizācijas un uzņēmumi. Tas būtu vērtīgs gabaliņš viņa prasmju un kompetenču puzlē, ko izmantot sevis tālākai profesionālajai attīstīšanai.

Missing content item.