Darbiniekiem

Ar sirdi, prātu un vēderu sildošiem pasākumiem Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) 9.–13. decembrī norisināsies Ziemassvētku nedēļa, kuru rīko RSU Studējošo pašpārvalde un Ārvalstu studentu asociācija.

Studenti nedēļu aicina iesākt, pirmssvētku sajūtu uzburot Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kur topošo uzturzinātnieku mācību virtuves pirmdien, 9. decembrī, no plkst. 19.00 līdz 21.00 piepildīs kārdinoša piparkūku smarža. Našķoties ar piparkūkām pirmdienas vakarā aicināts ikviens interesents, un skaistākos šai meistarklasē tapušos eksemplārus būs iespēja glazēt un dekorēt RSU centrālās ēkas foajē otrdien, 10. decembrī, no 12.00 līdz 16.00.

Tikmēr trešdien, 11. decembrī, no plkst. 21.00 Ziemassvētku sajūtu paredzēts smelt kino klasikā RSU Studentu mājā Palasta ielā 3. Kino vakars noritēs brīvā atmosfērā pie kakao vai cita karsta dzēriena krūzes, tāpēc RSU SP aicina uz pasākumu līdzi ņemt savas mīļākās Ziemassvētku zeķes.

Savukārt ceturtdien, 12. decembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 RSU centrālās ēkas foajē notiks nu jau tradicionālais RSU Labdarības tirdziņš, kurā augstskolas studenti, darbinieki un citi interesenti tirgosies ar pašceptiem gardumiem, pašu veidotiem rokdarbiem vai citiem darinājumiem. Tirgotāji aicināti pieteikties, līdz 11. decembrim aizpildot anketu. Daļa no tirdziņā gūtajiem ienākumiem tiks ziedota labdarības projektam Ziemassvētku vecīša darbnīca, kura ietvaros paredzēts sarūpēt dāvanas Latvijas sociālās aprūpes centru iemītniekiem. Tirdziņa apmeklētāji aicināti arī sarūpēt dāvaniņas senioriem, kas mīt aprūpes centros. Latvijā ir vairāk nekā 12 500 šādu cilvēku, un sagādātās dāvaniņas RSU Studentu servisa komanda pēcāk iesaiņos atbilstoši projekta noteikumiem un nosūtīs Ziemassvētku vecīša darbnīcai.

Tikmēr Ziemassvētku nedēļu piektdien, 13. decembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 noslēgs augstskolas foajē iekārtotais fotostūris, kur, sapucēti savos mīļākajos Ziemassvētku džemperos, varēsiet nobildēties kopā ar draugiem un kolēģiem. Tepat arī tapsiet mieloti ar tradicionālajiem svētku gardumiem, varēsiet sasildīties pie silta dzēriena krūzes un, iespējams, izstāstīt savas svētku vēlmes Ziemassvētku vecītim.

Visas nedēļas garumā ikviens interesents aicināts piedalīties studentu ierosinātā labdarības dāvanu sarūpēšanā. RSU Ārvalstu studentu asociācija rīko nu jau tradicionālo Christmas Charity Drive jeb labdarības dāvanu sarūpēšanas akciju, kuras laikā ikviens aicināts nest iesaiņotas rotaļlietas vai saldumus, kas ar Latvijas Samariešu apvienības palīdzību nonāks pie 3–7 gadus veciem zēniem un 8–11 gadus vecām meitenēm.

Christmas_Toy_Drive.jpg

Christmas Charity Drive ietvaros var ziedot arī ikdienā nepieciešamas lietas: šampūnus, dušas želejas un citas praktiskas dāvanas. Akcija norisinās RSU foajē, kur līdz 6. decembrim var ziedot rotaļlietas, bet ikdienā nepieciešamās dāvanas – līdz 13. decembrim.

Ziemassvētku nedēļas laikā pie RSU Informācijas centra rodamas arī Drosmes kastes, kurās RSU SP aicina ziedot nelielas rotaļlietas. Šī akcija norisinās sadarbībā ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu. Pēcāk Drosmes kastes nonāks Latvijas poliklīnikās pie procedūru un vakcinācijas kabinetiem, lai uzmundrinātu bērnus pirms procedūrām.

Vairāk par Ziemassvētku nedēļu

tv-baneris.jpg