Skolēniem
Skolotājiem
Tradicionālie pasākumi

4. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika tradicionālā Ēnu diena, kurā 98 jaunieši no 22 Latvijas pilsētām iepazina savas nākotnes profesijas.

Ēnu dienas populārākās profesijas RSU bija projektu vadītājs, medicīnas iekārtu inženieris, klīnisko simulāciju speciālists, vadošais pētnieks, māsa, galvenā māsa, sociālantropologs, lektors, docents, zobārsts, mutes, sejas un žokļu ķirurgs, ķirurgs un studiju programmu kvalitātes un attīstības vadītājs.

Skolēni plašāk uzzināja arī par Apvārsnis Eiropa projektu Luminiscējoši implanti kā pieslēgumvietas ar gaismu saistītai terapijai (PHOTOTHERAPORT), par kuru stāstīja RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta Starpkatedru elektronmikroskopijas laboratorijas vadītāja prof. Valērija Groma.

“Ēnošanas laikā skolēni varēja sekot audu paraugu sagatavošanas procedūrai, veikt cilvēka smadzeņu paraugu analīzi elektronu mikroskopā, kā arī noklausīties vairāk nekā divu stundu garu lekciju par nervaudu un nervu sistēmas uzbūvi un izmaiņām smadzenēs epilepsijas gadījumā.”

Bakalaura studiju programmas Sociālais darbs direktora p. i. Iveta Dūma dalās iespaidos par Ēnu dienu: “Jaunieši nezināja, ka sociālais darbinieks var strādāt tik dažādās sfērās – ne tikai sociālajā dienestā vai pansionātā, bet arī attīstot un vadot dažādas sociālā atbalsta programmas sabiedrībā, esot līderim vai vadītājam organizācijās, kuras sniedz sociālos pakalpojumus. Arī to, ka sociālās jomas eksperti līdzdarbojas nozīmīgos valstiskos un starptautiskos projektos.

Protams, lauzām skolēnu stereotipus par to, ka sociālais darbinieks ir drūms, nerunīgs un strādā pelēkā kabinetā. Pirmais, ko ēnas pateica, ka pie mums ir daudz smaidīgu un ieinteresētu kolēģu!”

RSU Ēnu dienu organizē RSU Karjeras centrs, kas izsaka sirsnīgu pateicību visām RSU struktūrvienībām, kuras uzņēma ēnotājus. Karjeras centrs augstu novērtē RSU atpazīstamību jauniešu vidū un priecājas par lielo ēnotāju pieteikumu skaitu.

Par Ēnu dienu

Šogad Latvijā Ēnu diena tika organizēta jau 20. reizi. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta organizācijas Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā viņi apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Kopumā Latvijā oficiālajā portālā enudiena.lv tika reģistrētas teju 13 000 vakances 2300 uzņēmumos. Iespēju iesaistīties Ēnu dienas aktivitātēs izmantoja apmēram 40 000 skolēnu.