Atzinība
Sports

Godinot sporta lauriem bagātākos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentus, 28. maijā augstskolā norisinājās individuālo sportistu, RSU komandu un treneru sveikšana, kas pulcēja aptuveni 50 dalībnieku, arī ārvalstu studentus. Sezonas laikā izcīnītas gandrīz 50 medaļas vairākos sporta veidos. 205 studenti un darbinieki šogad skrēja Tet Rīgas maratonu, kurā mūsu somu students Jāko Nieminens (Jaakko Nieminen) uzvarēja 10 km distancē.

RSU rektors prof. Aigars Pētersons, sveicot laureātus un trenerus, uzsvēra: "Lepojamies ar mūsu studentiem! Lepojamies, ka esam sportiska universitāte!"

Pasākumā tika sumināti 34 sportisti individuālajos sporta veidos: spiešanā guļus, iekštelpu airēšanā, spēka trīscīņā, distanču slēpošanā, džudo, šķēpmešanā, diska mešanā (treneris – Mārtiņš Markovs), vieglatlētikā, kā arī peldēšanā.

Sportisti plūkuši laurus gan Tet Rīgas maratonā, gan Latvijas Universiādē un studentu sporta spēlēs (SELL).

Komandu sporta veidos tika godinātas sešas RSU komandas, kas guvušas ievērojamus panākumus aizvadītajā akadēmiskajā gadā: RSU izlase estētiskajā vingrošanā (trenere – Maruta Hoferte), vīriešu futbola komanda RSU/ BAO Dobele (treneris – Aleksandrs Radčenko), pludmales volejbola vīriešu un sieviešu komandas (trenere – Inguna Minusa), sieviešu volejbola komanda RSU/ MVS (trenere – Inguna Minusa) un sieviešu basketbola komanda RSU (treneris – Aivars Vīnbergs).

Sporta dzīvi augstskolā organizē RSU Sporta klubs.