Absolventiem
Darbiniekiem
Skolēniem
Skolotājiem

Nupat publiskotajā prestižajā Times Higher Education (THE) Emerging Economies Ranking 2022 pirmo reizi iekļauta Rīgas Stradiņa universitāte (RSU). Augstskolas 115. vieta ir ne vien labākais vērtējums starp Latvijas augstākās izglītības iestādēm, bet arī vēsturiski visaugstākā vieta, kuru kāda no universitātēm Latvijā līdz šim sasniegusi jebkurā no Times Higher Education veidotajiem reitingiem. Panākumu pamatā lielākoties ir zinātniskās darbības kvalitāte un veiksmīga starptautiskā darbība.

fb_card_1.png

THE Emerging Economies Ranking 2022 kopumā šogad ierindotas 698 augstskolas no 50 valstīm. Līdz ar RSU iekļūšanu reitingā, Latviju tajā pārstāv jau četras universitātes. Latvijas Universitāte šogad reitingā ieņem 137. vietu, Rīgas Tehniskā universitāte – 251.–300. vietu, savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitāte ierindota 501+ vietā. No Lietuvas šogad šajā reitingā iekļautas piecas, bet no Igaunijas – četras universitātes. Visaugstāk, ieņemot 39. vietu, tikusi Tartu Universitāte.

Reitinga kritēriji pielāgoti tā, lai visprecīzāk novērtētu tieši jaunās ekonomikas valstu universitāšu īpašības. Kritēriji plaši aptver piecas augstākās izglītības darbības jomas: mācību vide (30 %), pētniecība (30 %), zinātniskās darbības kvalitāte (20 %), starptautiskā perspektīva (10 %) un ieņēmumi no sadarbības ar nozari (10 %). RSU starp jaunās ekonomikas valstu augstskolām īpaši izceļas ar augstvērtīgiem un konkurētspējīgiem zinātniskās darbības kvalitātes un starptautiskās perspektīvas rezultātiem, kuros iegūti augstākie vērtējumi – 82,1 un 74 punkti.

“Lepojos, ka Rīgas Stradiņa universitāte šogad lieliski startējusi visos Times Higher Education veidotajos reitingos. Šie rezultāti ļoti labi parāda, ka mūsu augstskola ir dinamiska, starptautiska un balstīta uz augstiem pētniecības un akadēmiskajiem standartiem.

Viena no mūsu panākumu atslēgām pasaules mērogā neapšaubāmi ir gadu desmitos noslīpētā spēja piesaistīt ārvalstu studentus – nu jau no vairāk nekā 60 valstīm,” uzsver RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

Šī akadēmiskā gada sākumā jau ziņots, ka RSU pirmoreiz iekļuvusi Times Higher Education World University Rankings 2022, ierindojoties 501.–600. vietā. Līdz šim nevienai no Latvijas augstskolām nebija izdevies ierindoties tik augstā vietā, turklāt RSU rezultāts ir otrais labākais Baltijas valstīs.