Attīstība
Darbiniekiem

Trešdien, 19. maijā, iemūrējot kapsulu ar vēstījumiem nākamajām paaudzēm, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) topošais farmācijas studiju un zinātnes komplekss nonācis nākamajā būvniecības fāzē. Daudzstāvu ēkā, kas Konsula ielā 21 top ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu un kuras kopējā platība būs 7151 m2, atradīsies modernas studiju telpas un pasaules līmeņa zinātnes centrs, tostarp Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija. Būvdarbus plānots noslēgt 2022. gadā.

Kompleksā būs Farmācijas ķīmijas katedra, Farmakoloģijas katedra un Lietišķās farmācijas katedra, studiju telpas un laboratorijas studentiem, kā arī zinātnes attīstībai tik būtiskā Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija. Zinātnes nozīme uzsvērta arī vēstījumā nākamajām paaudzēm, kuru kapsulā ēkas pamatos iemūrēja RSU rektors profesors Aigars Pētersons, UPB valdes loceklis Uģis Grīnbergs un RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja Paula Feldmane.

"Universitātes stratēģiskais mērķis paredz, ka RSU attīstās kā zinātnes universitāte. Jaunā ēka nodrošinās plašas pētniecības un darba iespējas jaunajiem farmaceitiem. Tā ir arī mūsu atbilde vīrusa mestajam izaicinājumam – moderns pasaules līmeņa zinātnes centrs, kurā koncentrēties zināšanām un jaunām farmaceitiskām tehnoloģijām, lai palīdzētu izstrādāt inovatīvus risinājumus un radītu jaunas zāļu formas," norāda RSU rektors prof. Aigars Pētersons,

piebilstot, ka arī maza valsts var sniegt lielu ieguldījumu pasaules mēroga zinātnei. "To, cik nozīmīga ir pētniecība farmācijas jomā, vēl vairāk izgaismojusi globālā pandēmija."

Ēka papildinās RSU studentu pilsētiņu, un tā būs viena no apjomīgākajām un tehniski sarežģītākajām būvēm, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē. Būvniecības darbu līgumcena ir 8 468 500 eiro (neskaitot PVN), un no tās teju puse ir ERAF līdzfinansēta. Kompleksu būvē akciju sabiedrība UPB.

Kā uzsver UPB valdes loceklis Uģis Grīnbergs: "Zināšanas ir vērtība, kas paver ceļu attīstībai un konkurētspējai ilgtermiņā – valsts, uzņēmumu un individuālā līmenī. Ar vislielāko atbildību īstenojam jaunā RSU studiju un zinātnes kompleksa būvniecību, jo tas ļaus pasaules līmeņa zināšanas koncentrēt tepat, Latvijā."

Jaunās ēkas vizualizācijas video

Objekts top ar specifiskā atbalsta mērķa (SAM) 1.1.1.4 pasākuma P&A infrastruktūras attīstīšana viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana līdzfinansēta projekta Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība (līguma nr.1.1.1.4/17/I/011) un SAM 8.1.1. Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu līdzfinansēta projekta Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē (līguma nr.8.1.1.0/17/I/006) atbalstu.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_1333_400_s_c1_c.jpg