Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Atbalstot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes studentus, RSU Absolventu asociācija sadarbībā ar AS Olainfarm jau astoto gadu pēc kārtas piešķir AS Olainfarm Izcilības stipendiju, kas ir finansiāls atbalsts talantīgiem topošajiem farmaceitiem. Nākamajā akadēmiskajā gadā stipendiju 200 eiro apmērā ik mēnesi saņems trīs tobrīd jau 5. kursa farmācijas studenti Matīss Feldbergs, Māris Bērziņš un Pāvels Dimitrijevs. Latvijas farmācijas grands kopš 2011. gada šādi atbalstījis jau 27 RSU studentus.

olainfarm_stipendiati_2018.jpg

No kreisās: stipendiāti Matīss Feldbergs, Pāvels Dimitrijevs, Māris Bērziņš, "Olainfarm" Administratīvā departamenta direktora vietniece Karīna Rāviņa-Vimba, "Olainfarm" Kvalitātes vadības departamenta direktors Raimonds Terentjevs, RSU Farmācijas fakultātes dekāne asoc. prof. Baiba Mauriņa un RSU Absolventu asociācijas izpilddirektors Artūrs Kaļva

Kā norāda RSU Farmācijas fakultātes dekāne asoc. prof. Baiba Mauriņa, augstskolu ar AS Olainfarm vieno spēcīgas saites, kam nu jau ir vērā ņemama vēsture. Farmācija Latvijā ir izsenis spēcīga nozare, un daļēji tas ir, pateicoties ciešajai sadarbībai starp RSU kā jauno farmaceitu kalvi un industrijas pārstāvjiem. 

AS Olainfarm Kvalitātes vadības departamenta direktors un atlases komisijas pārstāvis Raimonds Terentjevs uzskata, ka atbalstīt topošos nozares speciālistus ir ļoti būtiski, jo ražojošiem uzņēmumiem ir savlaicīgi jādomā par vadošo speciālistu pēctecību un jāinvestē jaunos talantos jau studiju gados. "Farmācijas studijas nav tas vieglākais virziens, un mēs esam pārliecināti, ka stipendijas ir praktisks atbalsts un pozitīvs signāls tiem, kuti vēl domā, kur studēt, skaidri norādot, ka farmaceiti Latvijā ir pieprasīti un darba iespējas ir ļoti plašas. Arī mēs ražotnē esam atvērti jaunajiem farmaceitiem un varam piedāvāt 10-15 darba vietas gadā," uzsver Olainfarm pārstāvis. 

Stipendijas tika pasniegtas svinīgā pasākumā AS Olainfarm 25. jūnijā, kura laikā jaunie speciālisti varēja iepazīt uzņēmuma pētniecisko un rūpniecisko potenciālu. Pasākuma laikā uzņēmuma pārstāvji ar topošajiem farmaceitiem pārrunāja darba un karjeras iespējas AS Olainfarm. Nākamā akadēmiskā gada laikā stipendiāti arī dosies uz uzņēmumu praksē, lai nostiprinātu esošās zināšanas un gūtu jaunas.

Stipendijai var pieteikties 4. vai 5. kursa studenti, un par tās piešķiršanu lemj AS Olainfarm pārstāvji, kā arī RSU Farmācijas fakultātes un RSU Absolventu asociācijas pārstāvji. Pieteikšanās stipendijai 4. kursa studentiem tiek izsludināta maijā.