Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība

4.–8. novembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisināsies ikgadējā internacionalizācijas konference un Erasmus+ Starptautiskā nedēļa, kuru rīko universitātes Starptautisko sakaru departaments (SSD).

internacionalizacija_konference_2018_14_0.jpg

Šāgada pasākumu tēma ir iekļaujošā internacionalizācija (inclusive internationalisation).

Starptautiskā pieredze tiek saistīta ar vairākiem pozitīviem faktoriem – profesionālo un personīgo izaugsmi, kontaktu tīkla paplašināšanu, starpkultūru prasmju attīstību, jaunu zināšanu apguvi, konkurētspējas celšanu darba tirgū u. c. Aizvien vairāk dažādas universitātes auditorijas – studenti, pasniedzēji, pētnieki un administratīvais personāls – iegūst starptautisko pieredzi. Kaut arī strauji pieaug internacionalizācijas iespējas, vēl joprojām pastāv finansiāla, personīga, profesionāla un informatīva rakstura šķēršļi, kuri ne visiem ļauj iegūt starptautisko pieredzi. Šīs konferences mērķis ir rast risinājumus šķēršļu pārvarēšanai un līdzvērtīgu internacionalizācijas iespēju nodrošināšanai dažādām universitātes mērķauditorijām.

Konferences delegātus uzrunās internacionalizācijas eksperti no Eiropas valstu institūcijām, kas saistītas ar augstāko izglītību. Konferences atklāšanas plenārijā uzstāsies Eiropas Valstu sieviešu rektoru asociācijas prezidente Ģulsuna Sālamera (Gülsün Sağlamer), bijusī Dānijas kultūras ministre un Kolningas dizaina koledžas rektore Elsebeta Gernere Nīlsena (Elsebeth Gerner Nielsen), kā arī Eiropas Valstu galvaspilsētu universitāšu tīkla prezidents un Romas Universitātes prorektors Lučāno Saso (Luciano Saso).

Paralēli konferencei Erasmus+ Starptautiskajā nedēļā notiks arī citi pasākumi: interaktīva darbnīca, partnerību veidošanas birža, universitāšu prezentācijas, tīklošanās aktivitātes un kultūras programma.

“Kā katru gadu Erasmus+ Starptautiskā nedēļa sniegs iespēju konferences dalībniekiem veidot kontaktus, kas nodrošina bāzi tālākās starptautiskās sadarbības veidošanai. Šie kontakti ir nozīmīgi kopēju studiju programmu, stratēģisko partnerību, izglītības un pētniecības tīklu attīstīšanai un citu internacionalizācijas aktivitāšu uzsākšanai. Kolēģi no RSU fakultātēm un katedrām ir īpaši aicināti aktīvi iesaistīties šajos pasākumos, lai sekmētu RSU stratēģiskā mērķa par internacionalizāciju sasniegšanu.”

SSD direktore Baiba Pētersone

Konferencē piedalīsies delegāti no dažādām pasaules valstīm. Tie pārstāvēs universitātes un cita veida institūcijas, kuru darbība ir saistīta ar augstākās izglītības internacionalizāciju.

Reģistrēties konferencei (līdz 1. novembrim)

internacionalizacija_konference_2018_02.jpg

internacionalizacija_konference_2018_07.jpg