Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Pētniecība

Lai sievietēm zinātniecēm sniegtu iespēju starptautiski atspoguļot viņu radītos mākslas darbus kā reakciju uz Covid-19 pandēmiju, UNESCO aicina līdz šā gada 9. augustam iesniegt pieteikumus starptautiskai izstādei.

Izstādes mērķis ir parādīt zinātnē praktizējošo sieviešu radītos mākslas darbus, kas tapuši kā reakcija uz Covid-19 pandēmiju. Saskaņā ar tēmu Transformācija ir iecerēts, ka izstādē publiskotie mākslas darbi aptvers gan sāpju, gan cerību aspketu, kā arī vienlaikus paplašinās priekšstatu par sabiedrību, kas lēnām atgūstas no pandēmijas.

Pieteikt var gan digitālus, gan fiziskus darbus, piemēram, gleznas, skulptūras, fotogrāfijas vai citu žanru mākslas darbus. Ja piesakāmais darbs nav digitāls, pieteikumā var ietvert šā fiziskā darba fotogrāfiju.

Izstādei savus radošos darbus var pieteikt sievietes zinātnieces, kas darbojas pētniecībā, medicīnā, inženierzinātnēs, dabas zinātnēs vai matemātikā no jebkuras pasaules valsts un bez vecuma ierobežojuma.

Katra dalībniece var iesniegt 1–5 darbus. Katrs darbs jāsniedz .JPG formātā ar maksimālo apjomu 10 MB.

Izstādei izvēlētie darbi tiks eksponēti virtuālā izstādē, kuras atklāšana notiks UNESCO Ģenerālās konferences laikā 2021. gada novembrī.