Preses relīzes

Piektdien, 20. oktobrī, plkst. 14.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā pulcēsies ārsti, medicīnas studenti, māsas, rehabilitācijas speciālisti un citi interesenti, lai piedalītos 15. Latvijas Reto slimību konferencē. Šoreiz konference veltīta astoņu reto slimību klīniskajiem gadījumiem. Uzmanības centrā būs Hirayama slimība, spinālā muskuļu atrofija, akūta intermitējoša porfīrija, hroniska trombemboliska plaušu hipertensija, hereditārā angioedēma, neirofibromatoze, autoimūna polineiropātija, akromegālija, transtiretīna amiloidoze un Andersen-Tawil sindroms.

Visā pasaulē aptuveni 400 miljoniem iedzīvotāju veselību un ikdienu ietekmē kāda no retajām slimībām, savukārt Latvijā ir vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku, kas sirgst ar kādu no retajām slimībām. Daudziem no viņiem šī slimība ir tikai vienīgajiem Latvijā, līdz ar to slimības diagnostika un ārstēšana ir ļoti sarežģīts process. Šā iemesla dēļ svarīgi ir izglītot mediķus, lai tās tiktu diagnosticētas laicīgi un pacienti varētu uzsāktu bieži vien dzīvībai svarīgo ārstēšanu. Šogad konferencei reģistrējies rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 2000 dalībnieku, kas norāda uz ar vien pieaugošo medicīnas speciālistu interesi par reto slimību diagnostiku un ārstēšanu, turklāt Latvijā arvien vairāk pieaug iespējas atpazīt un ārstēt retās slimības.

Kā norāda Latvijas Reto slimību speciālistu asociācijas (LRSSA) vadītājs, RSU asociētais profesors un Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Reto slimību kabineta vadītājs Andris Skride, “kopš pirmās reto slimību konferences 2016. gadā ievērojami augusi mediķu un sabiedrības informētība par retajām slimībām. Šoruden konference tiks veltīta klīniskajiem gadījumiem.”

Konference ir bezmaksas un jebkurš mediķis var reģistrēties un apmeklēt konferenci klātienē vai sekot tai tiešraidē vietnē https://www.evisit.eu/lv/users/login.

Konferencē aicināti piedalīties ģimenes ārsti, internisti, kardiologi, neirologi, endokrinologi un citi speciālisti, kā arī medicīnas un veselības aprūpes studenti, lai gūtu teorētiskas un praktiskas zināšanas par retajām slimībām, to diagnostiku un ārstēšanas iespējām. Konferenci organizē Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti.

Latvijā reto slimību centri izveidoti visās trīs universitātes slimnīcās – Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Papildu informācijai