Bibliotēka
PVO

Laika posmā no 2020. gada 9. marta līdz 30. martam sadarbojoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Bibliotēkas nodaļai “Pasaules Veselības organizācijas Depozitārija bibliotēka Latvijā”, Pasaules Veselības organizācijai (PVO), Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Ārējās apkalpošanas punktam “Saulaino dienu bibliotēka” Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) tiek rīkots bērnu zīmējumu akcija “Paldies, māsiņ! Tu liki man justies labāk!”, lai pateiktos māsām par viņu darbu, smaidu, atbalstu, iedrošinājumu un rūpēm.

pvo_zimejumu_akcija_2020.png

Akcijas norises laikā RCB Ārējās apkalpošanas punkta “Saulaino dienu bibliotēka” bibliotekāres aicinās BKUS nodaļās esošos bērnus piedalīties radošās nodarbībās, lai zīmētu atveseļošanās procesu, kurā nozīmīgu lomu ieņem medmāsas. Labākie zīmējumi tiks izvietoti izstādē, kas tiks atklāta 2020. gada 7. aprīlī – Pasaules Veselības dienā, savukārt ikviens bērns, kas piedalīsies akcijā saņems pateicības dāvanu no Pasaules Veselības Organizācijas pārstāvniecības Latvijā. Pēc izstādes zīmējumi tiks uzdāvināti māsām par godu Starptautiskajai Māsu dienai 12. maijā, lai tie sildītu māsu sirdis tāpat kā māsu smaidi un rūpes silda bērnu sirdis grūtos brīžos, kas jāpavada ārstējoties.

Māsas un vecmātes ieņem būtisku lomu veselības aprūpes sistēmas nodrošināšanā. Pēc PVO datiem 50 % no medicīnas personāla sastāda māsas un vecmātes, turklāt bieži vien šīs profesijas pārstāvji strādā garas darba stundas un ir zemu atalgoti. Tādēļ PVO atzīmē 2020. gadu kā māsu un vecmāšu gadu, liekot priekšplānā māsu profesijas stiprināšanu un ilgtspējīgas attīstības mērķu (SDG) ievērošanu. BKUS māsas ik dienas strādā ļoti pašaizliedzīgi un ar smaidu.

Izstāde notiks no 7. līdz 30. aprīlim. RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a, Rīgā. Rīkojot izstādi vēlamies iedrošināt un iedvesmot RSU studentus kļūt par māsām, lai nākotnē saņemtu šādus pateicības zīmējumus. Plašāka informācija par izstādi tiks publicēta vēlāk.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Veļa