Darbiniekiem
Skolēniem
Skolotājiem
COVID-19

Apzinot situāciju Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātē, secināts, ka vairāk nekā 98 % studiju programmas Medicīna studentu ir Covid-19 droši, jo ir vakcinējušies vai izslimojuši Covid-19. Līdz ar to RSU būs iespējams nodrošināt studiju procesu klātienē, tostarp ārstniecības iestādēs. Studiju process klātienē visās RSU fakultātēs sāksies šā gada 11. oktobrī.

“Studiju process RSU pandēmijas laikā neapstājās ne uz brīdi, pateicoties izcilām digitālajām platformām, modernai e-studiju videi, atsaucīgiem un adaptēties spējīgiem mācībspēkiem. Tomēr ilgtermiņā kvalitatīvas studijas veselības aprūpē iespējams nodrošināt klātienē, kas šajā situācijā nozīmē – tikai Covid-19 drošiem studentiem. Neviens nevēlas, lai Covid-19 skarts students inficē kādu hroniski slimu pacientu. Vīrusa pārnese var notikt ne tikai auditorijā, bet jebkur augstskolā – vestibilā, kafetērijā vai bibliotēkā.

Mums ir būtiski, lai viss mūsu kolektīvs, ne tikai Medicīnas fakultātes studenti, būtu vakcinējušies, šādi ievērojami samazinot Covid-19 izplatību,”

saka RSU rektors prof. Aigars Pētersons, norādot, ka provizoriskā aptauja liecina, ka teju 95 % RSU pasniedzēju jau ir vakcinējušies.

Kā veselības nozares izglītības flagmane, RSU jau maija izskaņā nāca klajā ar skaidrām norādēm uz vakcināciju kā uz vienīgo ceļu maksimāli infekcijdrošas vides sasniegšanai. Līdz 10. oktobrim augstskola darbojas daļēji drošā režīmā, kur studiju procesā var piedalīties ne tikai personas ar derīgiem vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem, bet arī testētās personas, apliecinot to ar atbilstošu Covid-19 sertifikātu par negatīvu testa rezultātu, kas iegūts pēdējo 48 stundu laikā, saskaņā ar valstī esošiem normatīvajiem aktiem. Savukārt no 11. oktobra klātienē studējošie, akadēmiskais un administrācijas pārstāvji RSU var atrasties tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.