Konsolidācija

Šodien, 2. aprīlī, Ministru kabinets apstiprināja grozījumus rīkojumā Par Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas reorganizāciju, kas paredz konsolidēt Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) jau no šā gada 1. jūlija.

Konsolidācijas sākotnējais termiņš – 2026. gada 1. janvāris – tika mainīts, lai veicinātu Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma grantu apgūšanu. Augstskolu reorganizāciju pabeidzot līdz 1. jūlijam, finansējuma apgūšanu varēs nodrošināt secīgi. Reorganizācijas procesā īstenos vairākas aktivitātes: līdz 9. aprīlim tiks iesniegts reorganizācijas plāns, bet līdz 31. maijam plānots veikt LSPA nemateriālo, materiālo, finanšu līdzekļu un nekustamo īpašumu inventarizāciju. Jau pašlaik noris darbs pie abu augstskolu studiju programmu salāgošanas, tāpat nupat RSU un LSPA zinātnieki ir saņēmuši finansējumu medicīnas, sporta zinātnes, dabas un sociālo zinātņu pētījumiem abu augstskolu konsolidācijas plāna pētniecības un akadēmiskās karjeras grantu konkursā.

LSPA rektors asoc. prof. Kalvis Ciekurs uzsver: “LSPA iekļaušanās RSU struktūrā nenotiks vienas dienas laikā, bet pakāpeniski – pārejas periodā, ievērojot mūsu darbinieku un studējošo intereses. Esmu pārliecināts, ka

konsolidācijas rezultātā LSPA īstenotās studiju programmas sporta zinātnē un veselības aprūpē kļūs kvalitatīvākas, arī pētniecības process sporta nozarē attīstīsies daudz sekmīgāk.

Valdības pieņemtais lēmums par pusotru gadu ātrāk veikt Sporta akadēmijas reorganizāciju ir vēl viens apliecinājums, ka digitalizācijas laikmetā mums visiem jābūt profesionāli elastīgākiem un gataviem straujākām pārmaiņām kā līdz šim.”

“Konsolidācijas pārejas periodā divu gadu garumā ieviesīsim visas konsolidācijas grantu finansētās aktivitātes un pielāgosim studiju un zinātnes infrastruktūru un procesus zinātnes universitātes standartiem,”

atzīmē RSU rektors prof. Aigars Pētersons. “Reorganizācijas procesā esam iecerējuši pārņemt arī darba attiecības ar visiem LSPA kolēģiem, kas vēlas turpināt savu darbu RSU.”

Pēc reorganizācijas LSPA saglabās savu akadēmisko un zinātnisko autonomiju, kā arī nosaukumu un simboliku, lai attīstītu pētniecības izcilību veselības un sporta zinātņu nozarē, līdz ar to arī valsts sporta politikas jomu. RSU resursi nodrošinās augstāku kvalitāti izglītības studijām un pētniecībai, turklāt augstskolas varēs kopīgi izmantot IT sistēmas, projektu vadības, juridiskos un citus resursus.

Projekts nr. KPVIS 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/005 RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā konsolidācija.

finanse_es_nacionalais_attistibas_plans.jpg