Atzinība
Darbiniekiem

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, Valsts prezidents Egils Levits svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza Latvijas valsts augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu.

Latvijas valsts augstākie apbalvojumi, tuvojoties Latvijas neatkarības atjaunošanas 33. gadadienai, ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula lēmumiem aptuveni pirms mēneša tika piešķirti 104 sabiedrības pārstāvjiem, no kuriem trīs ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāji.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvoti 48 sabiedrības pārstāvji

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā, nopelniem valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts un par ordeņa komandieri iecelts Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs, sirds ķirurgs, RSU Ķirurģijas katedras profesors Pēteris Stradiņš.

Ar Atzinības krustu apbalvoti 34 sabiedrības pārstāvji

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Atzinības krusts piešķirts un par Atzinības krusta virsnieku iecelts RSU Medicīnas vēstures institūta direktors prof. Juris Salaks, kurš 4. maijā uz apbalvojumu pasniegšanas ceremoniju netika.

Par Atzinības krusta kavalieri iecelta Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari Ortozēšanas un protezēšanas centra tehniskā ortopēde, RSU Rehabilitācijas katedras pasniedzēja Dina Grīnberga, kura 4. maijā apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā nevarēja piedalīties.