Starptautiskā sadarbība

2. un 5. oktobrī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Statistikas laboratorija organizēja vieslekcijas par klīniskajiem pētījumiem, kuras vadīja Čalmersa Tehniskās universitātes profesors Ziads Taibs (Ziad Taib) un Tartu Universitātes asociētā profesore Krista Fišere.

Prof. Z. Taiba vieslekcijā 2. oktobrī bija iespēja uzzināt par pamatkonceptiem klīniskajos pētījumos, ieskatīties pētījumu plānošanas vadlīnijās un struktūrā, kā arī uzzināt par rezultātu analīzi no statistikas puses.

Savukārt 5. oktobrī interesentiem bija iespēja klausīties K. Fišeres vieslekciju par cēloņsakarībām klīniskajos pētījumos. Papildinot stāstījumu ar piemēriem, K. Fišere sniedza ieskatu cēloņsakarību definēšanā un stratifikācijā, kā arī stāstīja par cēloņsakarībām randomizētos klīniskajos pētījumos.

Vieslekcijās piedalījās vairāk nekā 80 interesentu, tai skaitā Rīgas Stradiņa universitātes docētāji un studenti, pārstāvji no farmācijas uzņēmumiem Olainfarm, Silvanols, Grindeks, Novartis Pharma Services, kā arī no Roche Latvija, Dokumeds, Slimību profilakses un kontroles centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta.

Pateicamies a/s Olainfarm par atbalstu vieslekciju rīkošanā!

stat-lab-vieslekcijas-okt2017.png