Darbiniekiem

6. maijā no plkst. 13.00 līdz 16.30 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra sadarbībā ar Latvijas Psihologu biedrību un Psiholoģijas un kognitīvi biheiviorālās terapijas centru Intellego organizē vebināru tiešsaistē, kura mērķis ir iepazīstināt ar attālinātā darba specifiku un sniegt psiholoģisko palīdzību, kas nepieciešama, strādājot attālināti.

Vebināra sākumā par drošu un veselīgu darba vidi attālinātās konsultēšanas laikā stāstīs RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors asoc. prof. Ivars Vanadziņš. Viņš analizēs balss pārslodzes riskus, kā arī atgādinās svarīgākās ugunsdrošības un elektrodrošības prasības.

Pēc tam sertificēta klīniskā un konsultatīvā psiholoģe, centra Intellego pārstāve Katrīna Žaltkovska nosauks dažādas domāšanas kļūdas un skaidros, kā tās mazināt. Psiholoģe stāstīs, kā ir saistītas domas, emocijas un uzvedība un kā domas ietekmē pašsajūtu.

Kā rūpēties par sevi, strādājot attālināti, kā kontrolēt sēdēšanas pozu un ievērot pareizas ergonomikas prasības, stāstīs RSU Rehabilitācijas katedras docētāja, Latvijas Fizioterapeitu asociācijas valdes priekšsēdētāja, fizioterapeite Līva Tiesnese.

Vebināru noslēgs RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras lektore, doktorantūras studente programmā Medicīna, klīniskā un veselības psiholoģe Indra Majore-Dūšele ar stāstījumu par atslābināšanās nozīmi un prasmēm, strādājot attālināti.

"Fiziski esot attālināti, mēs mācāmies sadarboties un būt sociāli saistīti, izmantojot šodien aktuālos resursus. Tiešsaistes vebināri ir viena no mūsdienu iespējām, kā apvienot uzkrāto pieredzi un kopīgi mācīties, lai palīdzētu tai sabiedrības daļai, kam palīdzība un atbalsts ir nepieciešami. Vebinārus katedra arī turpmāk rīkos sadarbībā ar partneriem gan RSU, gan ārpus universitātes, kas apliecina, ka zināšanu un pieredzes kopējs pienesums dod visefektīvākos rezultātus," uzsver RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras vadītāja prof. Kristīne Mārtinsone.

Informācija par reģistrāciju RSU mācībspēkiem un studējošajiem būs pieejama, sākot no 30. aprīļa.