Konferences, semināri
Pētniecība

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu starptautiskā zinātniskā konference Health and Social Sciences, kas notika 2020. gada 27. un 28. martā, pirmo reizi tās 70 gadu vēsturē tika rīkota tiešsaistē, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju koronavīrusa dēļ.

"Tiekoties ar RSU IT speciālistiem, sapratām, ka Zoom platformā varēsim realizēt visas savas ieceres konferences norisei. Aktīvajiem dalībniekiem bija iespēja prezentēt mutiskās prezentācijas vai stenda referātus, bet vietējai un ārvalstu žūrijai bija iespēja uzdot jautājumus un sniegt komentārus. Klausītāji vēroja konferences atklāšanu un sekciju norisi," pastāstīja studentu konferences projekta vadītāja Marija Luīze Kalniņa.

Konferences 30 sekcijas virtuāli pulcēja 350 dalībnieku no 17 valstīm, un viņu prezentācijas attālināti vērtēja 140 žūrijas locekļi veselības zinātnēs un 15 – sociālajās zinātnēs.

Konference notika angļu valodā.

Konferences 1. diena – 27. marts

Atklāšanas ceremonijā piedalījās divi lektori. Austrālijas Moneša Universitātes (Monash University) profesors Andis Graudiņš uzstājās ar lekciju Paracetamol poisoning – risk assessment and treatment.

RSU Ķīnas studiju centra vadītāja, docētāja un politoloģe Una Bērziņa-Čerenkova lasīja lekciju In Sickness and in Health: what has COVID-19 taught us about China and the World.

Konferences 2. diena – 28. marts