Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Absolventiem
Studentiem

Sadarbojoties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejam un Zīmējumu teātrim, tapusi nāvīgi interesanta izrāde Līķu grāmatas stāstiņi. Skelets Nr. 438, kurā 31. oktobrī, 1. un 4. novembrī plkst. 19.25 kino Bize (Elizabetes ielā 37; ieeja no pagalma) tiks šķetinātas leģendas par pirmo brīvprātīgo ķermeņa novēlējumu, kas 1925. gadā nonāca Anatomijas muzejā.

Liku_gramatas_stastini.jpg

Veicot RSU Anatomijas muzeja kolekcijas izpēti, muzeja speciālistes ir ne tikai noskaidrojušas pārbaudāmus faktus par skeletu Nr. 438, bet arī uzzinājušas aizraujošas leģendas, kas nonākušas Zīmējuma teātra radošās komandas ausīs un pārtapušas izrādē pieaugušajiem.

Protams, kā jau ar leģendām mēdz būt, izrāde ir reālu faktu, absolūtu fantāziju un interpretāciju kokteilis. Bet, kā teicis Marks Tvens, nekad neļauj patiesībai stāties ceļā labam stāstam!

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tās radošo komandu veido režisors un improvizators Varis Klausītājs, sitaminstrumentālists Jēkabs Rēders, dramaturgs Klāvs Knuts Sukurs un scenogrāfe Pamela Butāne.

RSU Anatomijas muzejam šogad šis ir jau otrais sadarbības projekts ar māksliniekiem – kamerizstādē Ādas eksponēta simtgadīgu tetovētu ādu kolekcija līdzās mākslinieces Ausmas Šmites vīzijai par tetovēšanos nākotnē. Izstāde skatāma Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas ielā 1) līdz šā gada 29. decembrim.

Kopumā RSU Anatomijas muzeja kolekcijā ir ap 6000 vienību, kas atspoguļo cilvēka normālo un patoloģisko anatomiju, embrioloģiju un iedzimtās anomālijas. Patlaban norit rekonstrukcijas darbi, un tuvākajos gados muzejs modernā un multimediālā veidolā atdzims savā vēsturiskajā vietā – anatomikuma ēku kompleksā Kronvalda bulvārī 9.