Vide

Domājot par atjaunojamo energoresursu izmantošanu, SEG emisiju samazināšanu un augstskolas finanšu līdzekļu taupīšanu, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), realizējot SIA Vides investīciju fonds administrēto un Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansēto projektu Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā Rīgas Stradiņa universitātē (Vienošanās Nr. KPFI-16/66), iegādājusies trīs Volkswagen e-up! elektromobiļus.

RSU studentiem un darbiniekiem tos bija iespēja apskatīt un izmēģināt RSU Zaļās nedēļas pēdējā dienā – piektdien, 17. oktobrī, – universitātes centrālās ēkas Dzirciema ielā 16 pagalmā pie strūklakas.

Pasākumā piedalījās RSU attīstības prorektors Toms Baumanis, RSU mācību prorektore Tatjana Koķe, RSU Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Katrīna Priede, RSU Attīstības un projektu departamenta direktore Ingrīda Kalviņa, Møller Auto Lidosta Volkswagen centra direktors Ilgvars Ļubka, Korporatīvo klientu projektu vadītājs Aivis Runis un Automobiļu tirdzniecības nodaļas vadītājs Ansis Valdovskis.

"Kā zināms, Volkswagen ir tautas automašīna, līdz ar to varam teikt, ka Rīgas Stradiņa universitāte ir ne tikai cilvēkzinātņu universitāte, bet arī tautas universitāte," saņemot automašīnu atslēgas no Møller Auto Lidosta Volkswagen centra pārstāvjiem, klātesošos uzrunāja RSU attīstības prorektors Toms Baumanis.

Elektromobiļu iegāde veikta, izmantojot KPFI līdzfinansējumu – 55 000 eiro. RSU nodrošinātais līdzfinansējums ir nedaudz lielāks par 23 800 eiro (nedaudz vairāk nekā 30 %).

Pirms elektromobiļu prezentācijas RSU pagalmā Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Katrīna Priede un Studējošo pašpārvaldes Padomes biedre Linda Andersone, kas organizēja Zaļo nedēļu, kopā ar RSU attīstības prorektoru Tomu Baumani, RSU mācību prorektori Tatjanu Koķi un Infrastruktūras departamenta Apsaimniekošanas un ēku uzturēšanas nodaļas vadītāju Lailu Skrodeli iestādīja sudrabegli, kas būs RSU Ziemassvētku egle.

"Lai pasaule kļūst zaļāka!" novēlēja Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Katrīna Priede pēc egles iestādīšanas.