Pētniecība

Kas ir konstruktīvā žurnālistika, kāpēc tā ir svarīga mūsdienu tik mainīgajā mediju pasaulē un kā to radīt – uz šiem jautājumiem varēja rast atbildes Konstruktīvās žurnālistikas dienā (A Day of Constructive Journalism). Šis pasākums esošajiem un topošajiem mediju un komunikācijas speciālistiem notika Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sociālo zinātņu konferences PLACES ietvaros trešdien, 3. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz 15.30 RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a, 130. telpā). Tā norisi atbalstīja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Pasākumā uzstājās četri vieslektori.

• Dānijas Konstruktīvās žurnālistikas institūta starptautisko projektu vadītāja Sinara Vetča (Cynara Vetch), kas darbojusies gan BBC World Service, gan Al Jazeera un GGTN Africa, runāja par konstruktīvās žurnālistikas nozīmi mūsdienu mediju vidē.
  • Par konstruktīvo žurnālistiku praksē stāstīja pētnieciskais žurnālists no Dānijas, tagad Konstruktīvās žurnālistikas institūta sadarbības programmas vadītājs Orla Borgs (Orla Borg).
  • Par konstruktīvās žurnālistikas aspektiem digitālajā vidē, kā arī par sociālo mediju izmantošanu stāstīja Mete Koije (Mette Koue), digitālo ziņu redaktore Dānijas TV un radio medijā dr.dk.
  • Tikmēr par konkrētiem Norvēģijas sabiedriskā medija piemēriem, strādājot konstruktīvās žurnālistikas jomā, runāja Mārita Evertsena Grimštāda (Marit Evertsen Grimstad), Norvēģijas radio un TV žurnāliste, kura 2017. gadā veidojusi vairākkārt apbalvoto TV raidījumu sēriju, balstītu konstruktīvajā žurnālistikā.

Pasākumā, kas bija atvērts gan mediju pārstāvjiem, gan studentiem, notika arī trīs praktiskās darbnīcas.