Darbiniekiem
Konferences, semināri
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

2022. gada 28. un 29. aprīlī tika organizēta zinātniski praktiskā sadarbības konference Praktiskā oftalmoloģija (telekonference Kijiva (Ukraina)–Odesa (Ukraina)–Rīga (Latvija)).

telekonference_logo.jpg

Konferences galvenie organizatori bija profesors Pavlo Fedirko, Dr. med., Ukrainas Nacionālās medicīnas zinātņu akadēmijas Nacionālā radiācijas medicīnas centra Radiācijas higiēnas un epidemioloģijas institūta direktors (Kijiva, Ukraina), profesore Natālija Pasečņikova, Dr. med., Ukrainas Nacionālās medicīnas zinātņu akadēmijas korespondētājlocekle, Ukrainas Nacionālās medicīnas zinātņu akadēmijas Filatova vārdā nosauktā Acu slimību un audu terapijas institūta direktore (Odesa, Ukraina) un profesore Māra Pilmane, Dr. habil med, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore, Morfoloģijas katedras vadītāja, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe (Rīga, Latvija).

Konferences darbs noritēja Oftalmoloģiskās ķirurģijas un Oftalmoloģisko slimību konservatīvās ārstēšanas sekcijā. Notika arī meistarklases, kas bija veltītas dažādiem oftalmoloģijas jautājumiem. Klātienē un daļēji tiešsaistē (galvenokārt Youtube kanālā) konferences norisei sekoja vairāk nekā 5870 apmeklētāju.

Lekcijas lasīja speciālisti no dažādām Ukrainas universitātēm, medicīnas un zinātnes centriem un kolēģi no RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta. Otrajā dienā dalībniekiem tika organizēta stenda referātu sadaļa un meistarklases.

“Šīs konferences nozīme ir nenovērtējama, īpaši šajā laikā, kas ir tik saspringts un grūts Ukrainas tautai, tostarp ārstiem un zinātniekiem.

Tās norise ne tikai ir liels atbalsts ukraiņu kolēģiem, bet arī spilgts piemērs darbam, zinātniskajam garam, sadarbībai un virzībai uz priekšu. Slava Ukrainai!” teica RSU prof. Māra Pilmane.

Konferences ieraksts