Atgriešanās
Pētniecība
Sabiedrības veselība

Medicīnas zinātņu doktori Ievu Reini, kura ilgus gadus ir studējusi un strādājusi Zviedrijā, darba ceļš ir atvedis atpakaļ uz Latviju. Pirms vairāk nekā 20 gadiem Ievai kā vienai no perspektīvākajām psiholoģijas studentēm piedāvāja iespēju turpināt mācības un pētniecību Umeo Universitātē Zviedrijas ziemeļos. Viņa uzsver: "Lai arī studijas sāku Latvijā, visus augstākās izglītības dokumentus sabiedrības veselības un psiholoģijas specialitātē ieguvu Umeo Universitātē, turklāt sabiedrības veselībā iegūts arī medicīnas zinātņu doktora grāds."

Nepārtraucot darbu Zviedrijā, Ieva aktīvi sadarbojas ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) kā vieslektore un vadošā pētniece. Pētnieciskajā darbā RSU Ieva iesaistījās Valsts pētījumu programmas projektā, kurā pētīta COVID-19 ietekme uz senioru dzīves kvalitāti, kā arī izstrādāti ieteikumi valsts institūcijām. Pavisam nesen Ieva sāka sadarbības projektu ar Oslo Metropolitēna universitāti, kurā tiks modelēta pandēmijas ietekme uz gados vecākiem cilvēkiem Latvijā un Norvēģijā.

Upsalas Universitātē gūto lektores pieredzi Ieva izmanto, lasot lekcijas RSU docētājiem. Viņa ir arī starptautiskā pētījuma par veselību, novecošanu un pensionēšanos Eiropā SHARE vadītāja Latvijā. Šā pētījuma koordinators un īstenotājs Latvijā ir RSU Sabiedrības veselības institūts.

Ieva atzīst, ka sadarbībā ar RSU viņa arvien spēcīgāk izjūt universitātes labvēlību, ieinteresētību, motivāciju un vēlmi iesaistīt studiju procesā docētājus un pētniekus, kuri guvuši pieredzi ārzemēs.