Pārlekt uz galveno saturu
RSU studējošie var piekļūt bibliotēkas abonētajām datubāzēm attālināti, izmantojot RSU piešķirto lietotājvārdu un paroli, no Studējošā portāla MyRSU, kur sadaļā "E-datubāzes un rīki" pieejamas datubāzes.
RSU docētāji var piekļūt bibliotēkas abonētajām datubāzēm attālināti, izmantojot RSU piešķirto lietotājvārdu un paroli, no Akadēmiskā portāla, kur sadaļā "Noderīgas saites" ir Bibliotēkas tiešsaistes datubāzes.

ClinicalKey

https://www.clinicalkey.com/

Datubāze satur uz pierādījumiem balstītās medicīnas resursu Clinical Overviews, kur var skatīt kopsavilkumus ar pierādījumiem par slimībām, sindromiem un klīniskiem stāvokļiem, kas veidoti apkopojot vairākus atsevišķos pētījumus.

Lietotāji tiek atpazīti pēc RSU datorsistēmas IP adresēm.

ClinicalKey logo.jpg


The Cochrane Library

http://cochranelibrary-wiley.com/cochranelibrary/search/

Uz pierādījumiem balstītās medicīnas datubāze, kas satur augstas kvalitātes, pierādījumus, lai atbalstītu lēmumu pieņemšanu veselības aprūpē un informētu tos, kas aprūpi saņem. Cochrane apskati sniedz apkopotus rezultātus no visas pasaules medicīnas pētījumiem un ir atzīti par zelta standartu uz pierādījumiem balstītajā veselības aprūpē. Visi apskati regulāri tiek atjaunināti ar jaunākajiem pierādījumiem.

Lietotāji tiek atpazīti pēc RSU datorsistēmas IP adresēm.

Cochrane_Logo.jpg


DynaMed

http://search.ebscohost.com/

DynaMed – uz pierādījumiem balstītās medicīnas resurss (viena no EBSCO datubāzēm), kas ietver klīniskos pārskatus par medicīnas tēmām, vairākus tūkstošus attēlu un grafiku.

Lietotāji tiek atpazīti pēc RSU datorsistēmas IP adresēm.

DynaMed logo.jpg


UpToDate

https://www.uptodate.com/contents/search

UpToDate ir uz pierādījumiem balstīts elektronisks informācijas resurss medicīnā, kas veselības aprūpes speciālistiem palīdz uzlabot pacientu aprūpes kvalitāti.  Resurss sastāv no tematiskiem apskatiem 25 medicīnas nozarēs, kā arī no grafikiem, saitēm uz datubāzes Medline rakstu kopsavilkumiem, informācijas par medikamentiem u.c.

Datubāzes pieejamība ir limitēta, tā paredzēta RSU Medicīnas fakultātes 5. un 6. studiju gada studējošajiem, docētājiem, 100 rezidentiem.

Lietotāji tiek atpazīti pēc RSU datorsistēmas IP adresēm.

Attālināti piekļuve datubāzei nodrošināta no Studējošo portāla vai Docētāju portāla ar RSU lietotājvārdu un paroli.

UpToDate logo 2.jpg