Pārlekt uz galveno saturu

Projekta Rīgas Stradiņa universitātes inovāciju granti studentiem mērķis ir attīstīt studentu inovācijas un uzņēmējspēju, veicinot praktisku mācīšanos un starpdisciplināru sadarbību starp dažādu jomu studējošajiem, universitāti un industrijas pārstāvjiem.

Projektā tiek īstenota studentu inovāciju programma, kas nodrošina atbalstu studējošajiem savu ideju izstrādē, sākot no koncepcijas līdz prototipa attīstīšanai. Programmas saturs aptver visus posmus no idejas validācijas līdz tās praktiskai ieviešanai, piedāvājot mentoringu, ekspertu konsultācijas un piekļuvi universitātes infrastruktūrai.

Programmas struktūrā iekļauti vairāki atbalsta līmeņi: Explore Get to Know, pirmsinkubācijas programma (PINK), inkubācijas programma (INK), kā arī tematiskās darbnīcas, hakatoni un īstermiņa apmācības nometnes (bootcamp).

Tāpat projektā tiek īstenota ideju banka sadarbībā ar industrijas pārstāvjiem, lai sniegtu studentiem iespēju risināt reālas nozares problēmas un piedāvāt inovatīvus risinājumus, balstoties uz veselības aprūpes, izglītības, aizsardzības un citu tautsaimniecībai nozīmīgu nozaru vajadzībām.

RSU inovāciju grantu studentiem īstenošanas kārtība
Novērtējuma un atgriezeniskās saites norises shēma

bspace_ink.png

Kāpēc iesaistīties?

bspace_5_ieguvumi_uznemumiem.png

bspace_6_sadarbibas_iespejas_uznemumiem.png

Programmas un aktivitātes

Explore Get to Know

Explore Get to Know ir iepazīšanās posms ar inovāciju un uzņēmējspējas vidi RSU. Tā mērķis ir palīdzēt studentiem izzināt savu potenciālu, attīstīt radošu domāšanu un apgūt pamata principus, kā no idejas var izveidoties reāls risinājums.

Programmas laikā studenti

  • iepazīst inovāciju ekosistēmu un RSU biznesa inkubatora B-Space piedāvātās iespējas, aplūko nozares izaicinājumus,
  • strādā pie ideju ģenerēšanas un sākotnējās validācijas,
  • mācās analizēt problēmas un meklēt risinājumus sadarbībā ar industrijas pārstāvjiem.

Šis posms ir izstrādāts tiem, kas tikai sāk veidot savu ideju un vēlas saprast, kā tā to attīstīt tālāk, pirms soļa uz pirmsinkubāciju vai granta pieteikumu.

Pirmsinkubācijas programma (PINK)

Pirmsinkubācijas programma paredzēta studentiem un komandām, kuri vēlas precīzi definēt savu ideju un izprast soļus tās tālākai attīstībai, kā arī atrast nepieciešamās kompetences savai komandai. Šajā posmā dalībnieki apgūst, kā pārbaudīt idejas dzīvotspēju, veidot biznesa modeli un sagatavoties nākamajam attīstības solim – inkubācijai.

Programmas laikā studenti

  • apgūst ideju radīšanas metodes,
  • strādā ar mentoriem un ekspertiem,
  • analizē mērķauditoriju un tirgus vajadzības,
  • mācās sagatavot budžetu un projektu pieteikumu inovāciju grantam.

Pirmsinkubācija ir droša vide eksperimentēšanai un mācībām praksē, ar iespēju saņemt atgriezenisko saiti no pieredzējušiem uzņēmējiem un pasniedzējiem.

Pieteikums dalībai pirmsinkubācijas (PINK) programmā
Pirmsinkubācijas (PINK) programmas vērtēšanas lapa

Inkubācijas programma (INK)

InInkubācijas programma ir izstrādāta komandām ar jau noformulētu biznesa ideju un skaidriem nākamajiem soļiem tās attīstībai. Programmas mērķis ir palīdzēt studentu komandām īstenot savus projektus līdz praktiskam rezultātam, piemēram, prototipam, pilotprojektam vai gatavam produktam. Programmā var piedalīties komandas 2–5 cilvēku sastāvā, un vismaz vienam dalībniekam jābūt saistītam ar RSU. Visiem jāstartē ar vienotu biznesa ideju, lai kopīgais darbs virzītos vienā virzienā.

Piesakot dalību, komandām tiek lūgts sagatavot arī savu sākotnējo budžetu. Tas palīdz skaidrāk saprast, cik tālu ideja jau ir izdomāta un kādi resursi būs nepieciešami tālāk. Uzsākot programmu, komandas saņem piekļuvi finansējumam, materiāliem un konsultācijām, kas ļauj ātrāk ķerties pie reālas attīstības darbiem. Savukārt programmas noslēgumā trīs labākās komandas saņem papildu naudas balvas 3000 eiro apmērā savas idejas tālākai realizācijai.

Programmas ietvaros komandas apgūst detalizētas prasmes, kas nepieciešamas produkta vai pakalpojuma attīstībai, tostarp intelektuālā īpašuma aizsardzību un dažādus juridiskos aspektus. Darbs notiek gan tematiskajās darbnīcās, gan individuālās konsultācijās ar mentoriem, kas palīdz noformēt tehniskos risinājumus, komunikācijas plānu un tirgus stratēģiju. Tas ir brīdis, kad ideja no pirmās skices pamazām pārtop par kaut ko, ko var parādīt arī citiem.

Pieteikums dalībai inkubācijas (INK) programmā 
Budžeta projekta veidlapa 
Inkubācijas (INK) programmas vērtēšanas lapa
Budžeta projekta vērtēšanas lapa
Noslēguma atskaites forma
Noslēguma atskaites vērtēšanas lapa

Ātrās apmācību nometnes (Bootcamp)

Šajās apmācībās dalībnieki apgūst konkrētas prasmes, piemēram, ideju prezentēšanu, komandas darbu, dizaina domāšanu vai prototipu izstrādi. Bootcamp formāts ļauj īsā laikā gūt jaunas zināšanas, pārbaudīt idejas praksē un iegūt vērtīgus kontaktus nākotnei.

Pasākumi un notikumi

Tīklošanās ir viena no vērtīgākajām iespējām jaunajiem uzņēmējiem – tā palīdz ne tikai dalīties ar idejām un pieredzi, bet arī atrast domubiedrus, partnerus vai nākamos mentorus. B-Space dalībniekiem piedāvā vidi, kur satikties, runāt un mācīties cits no cita, kā arī iespēju apmeklēt konferences, tikšanās ar industrijas ekspertiem un citus pasākumus, kas paplašina redzesloku un kontaktu loku.

Ideju banka

bspace_14_ideju_banka.pngSākot darbu pirmsinkubācijas programmā vai gatavojoties inkubācijas programmai, dalībnieki var attīstīt savu ideju no nulles vai iedvesmoties no B-Space ideju bankas. Ideju bankā apkopoti dažādu uzņēmumu un pētniecības institūciju izaicinājumi un idejas, kas gaida īstos risinājumus. Izvēloties ideju bankas izaicinājumu, komanda ar būt droša, ka ideja būs aktuāla un nozarē pieprasīta. Katra izaicinājuma iesniedzēji ir pieejami arī konsultācijām, ļaujot izprast problēmu dziļāk un saņemt vērtīgu atgriezenisko saiti jau agrīnajā idejas posmā.

Mentori

Idejas attīstīšanas laikā jaunajiem uzņēmējiem īpaši svarīgs ir padoms no padoms no citiem uzņēmējiem, speciālistiem un konkrētas jomas ekspertiem. Tādēļ RSU piedāvā B-Space programmu dalībniekiem plašu mentoru tīklu, kas konsultē par tādām tēmām kā uzņēmējdarbība, biznesa uzsākšana, mārketings, finanses, intelektuālā īpašuma aizsardzība, klientu vai tirgus izpēte un citām. Pirmsinkubācijas un inkubācijas programmu laikā komandas aicinātas pieteikties individuālām konsultācijām pie mentoriem, lai uzdotu savus jautājumus un iegūtu atgriezenisko saiti par savu ideju.

Partneri

Sadarbības partneri

bspace_19_sadarbiba.png

Projekta partneri

bspace_20_partneri.png

bspace_6_sadarbibas_iespejas_uznemumiem.png

bspace_5_ieguvumi_uznemumiem_0.png

Komanda

Larisa Pekša
Starptautisko projektu vadītāja
Ieva Zaķe
Komunikācijas projektu vadītāja
Laura Spēlmane
Projektu vadītāja
Aigars Asmis
Projektu vadītājs

Finansējums

Projekts Rīgas Stradiņa universitātes inovāciju granti studentiem,
Nr. 1.1.1.7/1/25/A/002.

lidzfinanse_es_nap_2027.jpg