Pārlekt uz galveno saturu

Rīgas Stradiņa universitātes (Latvija), kas ir viena no vadošajām Baltijas reģiona universitātēm, zinātnieku komanda ir izstrādājusi jaunu produktu – sejas krēmu pacientiem ar metabolo sindromu.

Metabolais sindroms (MetS) ir riska faktoru – aptaukošanās, dislipidēmija, hipertensija un glikozes nepanesamība – kopums. Tiek uzskatīts, ka MetS palielina iespējas saslimt ar 2. tipa diabētu, koronāro sirds slimību un infarktu, un mūsdienās tas ietekmē apmēram 1/3 pieaugušo iedzīvotāju pasaulē. Tiek prognozēts, ka, pieaugot aptaukošanās un mazkustīga dzīvesveida tendencei, saslimstības rādītājs vēl vairāk palielināsies. Tādēļ MetS var nosaukt par globālu epidēmiju.

MetS arī negatīvi ietekmē ādu, pasliktinot tās pamatfunkcijas, piemēram, ādas imunitāti un barjerfunkciju, kuras pasargā no endogēno un eksogēno faktoru un slimību izraisītiem bojājumiem. Pētījumi liecina, ka MetS pacientu ādā palielinās oksidatīvā stresa un iekaisuma marķieru uzkrāšanās. Kopumā tas var izraisīt mitruma zaudēšanu, priekšlaicīgu ādas novecošanos, esošo ādas problēmu pasliktināšanos un pat jaunu ādas problēmu attīstīšanos. Taču priekšlaicīgi novecojusi āda ir saistīta ar plānāku ādu, samazinātu elastību un gludumu, kā arī palielinātu pigmentāciju.

Tāpēc ir skaidrs, ka metabolā sindroma pacientu terapija ir sarežģīts process, un tai būtu jāietver arī atbilstoša ādas kopšana.

Inovācija

Lai gan tirgū tiek piedāvāti dažādi produkti, lai novērstu ādas novecošanos (sausums, zvīņošanās, grumbas utt.), nevienam no šiem produktiem nepiemīt visas sarežģītās funkcijas – ādas atjaunošanās, barjerfunkcijas atjaunošana, mitrināšana un citas īpašības – kas ir ārkārtīgi svarīgas cilvēkiem, kuru ādu ietekmē MetS.

Lai novērstu esošo nepilnību tirgū, RSU zinātnieki ir nākuši klajā ar inovatīvu krēma sastāvu, kas apvieno spēcīgas antioksidanta īpašības, dabiskas ādas lipīdu barjeras atjaunošanās īpašības, kā arī mitrināšanas, pretiekaisuma un atjaunojošas īpašības. Tas nozīmē, ka daudzas MetS pacientu ādas problēmas varētu tikt atrisinātas vai vismaz ievērojami uzlabotas, izmantojot šo krēmu. Kombinācijā ar MetS pamata terapiju tas var kļūt par vērtīgu papildinājumu dažu visredzamāko un vistraucējošāko MetS aspektu ārstēšanai.

Pētījumi ir parādījuši, ka krēms veic sarežģītas funkcijas pacientiem ar MetS:

  • veicina ādas turgoru un mitrināšanu;
  • atjauno elastību un nodrošina gludu ādas reljefu;
  • samazina pigmentāciju;
  • samazina iekaisuma izpausmes.
  • Normatīvais statuss ES: medicīniska ierīce
  • Normatīvais statuss ASV: kosmētikas līdzeklis
  • Patenta statuss:Eiropas patents medicīniskai ierīcei
  • Piedāvājums: licence, attīstības partnerība