Vārds, uzvārds
Mobilitātes veids
Studijas
Mobilitātes periods

Kā notika studiju plāna sagatavošana?

Nepieciešams kursu saraksts un stundu plāns no Gīsenas universiātes, kā arī RSU programma nākamajiem diviem semestriem. Studiju plāns tika iespējami pielīdzināts RSU paredzētajam. Tam sekoja tikšanās un apstiprinājums no Erasmus koordinatoriem. Uz Vāciju atbraucot, Erasmus birojā plāns tika vēl apspriests un piekoriģēts (priekšmetu pārklāšanās utt.).

Kā tiek organizēts mācību process? Apraksti atšķirīgo mācību procesā!

Semestra laikā Vācijā studentam ir lielāka brīvība, nav kontroldarbu un pārbaužu katru nedēļu, kā daļā no klīniskajiem priekšmetiem RSU.
Bet semestra beigās aptuveni mēnesi ir eksāmenu laiks (pārsvarā rakstiski, daudz atbilžu testi), un tad jāgatavojas diezgan intensīvi.

Kādi bija dzīvošanas apstākļi?

Lētākā dzīvošana bija kopmītnēs ar kopīgu virtuvi un tualeti. Tādējādi daudz atkarīgs no kompītņu biedriem, taču kopumā viss ir kārtīgs un organizēts. Vācu studenti pārsvarā kopīgi īrē dzīvokļus, kas ir komfortablāks, bet arī dārgāks variants.

Vai piešķirtā stipendija bija pietiekama dzīvošanas izmaksu segšanai?

Dzīvošanas un ēšanas minimumam var arī pietikt, taču jārēķinās, ka gribēsies arī izklaidēties un paceļot.

Ieteikumi, padomi citiem studentiem, kas dosies mobilitātē uz šo pilsētu?

1) Noder savs velosipēds un sava panna
2) Medicīnas studijām un klīnikai vistuvākās ir “Unterhof” kopmītnes
3) Labs veids, kā iepazīt citus Erasmus studentus ir apmeklēt valodu kursus. Jo kopumā starptautisko studentu pilsētā nav tik daudz
4) Izmantot iespēju un papildus apmeklēt arī kādu no daudzajiem sporta treniņiem vai valodas kursiem, kas notiek semestra laikā un ir bez maksas vai par simbolisku samaksu (jāpiesakās laicīgi, jo gribētāju daudz)
5) Piedalīties „Gießen kocht“  - sapazīšanās un kopīgas ēst gatavošanas pasākums, kas notiek aptuveni divas reizes gadā pa visu pilsētu
6) Laicīgi noorganizēt un norēķināties ar „Rundfunk“ (vietējā apraides kompānija, kas sūta rēķinus uz katru dzīvokli)

Visjaukākā atmiņa/piedzīvojums no Erasmus pieredzes

Muzicēšana uz vietējās skatuves.

Visvērtīgākā atziņa/mācība

Labas valodas zināšanas ļoti atvieglo dzīvi. Bet var arī bez tām.