Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Sabiedrības veselība; Rehabilitācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Radīt studentiem izpratni par sievietes dzimumsistēmas fizioloģiju, sievietes uztura īpatnībām dažādos sievietes dzīves periodos.

Cilvēka anatomija un fizioloģija, patoloģija, iekšķīgo slimību un ķirurģijas pamati.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūst zināšanas par sievietes dzimumsistēmas fizioloģiju; par uztura lomu dažādos sievietes dzīves periodos; iegūst zināšanas par dažādu uztura ierobežojumu, anoreksijas, bulīmijas ietekmi uz sievietes veselību; iegūst zināšanas par uztura rekomendācijām grūtniecības, fizioloģisku dzemdību periodā, pēcdzemdību periodā; uztura rekomendācijām pirms un pēc operāciju periodā; par sievietes uzturu osteoporozes profilaksē.

Prot sastādīt un sniegt rekomendācijas sievietēm grūtniecības plānošanas, grūtniecības laikā;
Prot sastādīt un sniegt uztura rekomendācijas sievietēm pirms un pēc dzemdībām; pirms un pēc operācijas periodā;
Sniegt uztura rekomendācijas, metabolā sindroma, policiklisko olnīcu sindroma gadījumā; sniegt uztura rekomendācijas sievietei dažādos dzīves posmos.

Var sastādīt pilnvērtīgu un sabalansētu ēdienkarti sievietei grūtniecības plānošanas laikā;
Var sastādīt ēdienkarti sievietei grūtniecības laikā, dzemdību laikā, pirms un pēc operācijas laikā;
Var sastādīt pilnvērtīgu un sabalansētu ēdienkarti sievietei laktācijas periodā;
Var konsultēt sievietes par uztura īpatnībām dažādos sievietes dzīves posmos.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Uzturs, RFU6BakalaursObligātsLiene Sondore