2021. gada 16.–17. decembrī plkst. 15.00 – 20.45 notiks starptautiskais simpozijs Hroniskas vīrusu infekcijas un vēzis, vakcīnas (Chronic viral infections and cancer, openings for vaccines), ko organizē un atbalsta Starptautiskā vakcīnu biedrība, Rīgas Stradiņa universitāte, Krievijas Tautu draudzības universitāte (Maskava, Krievija) un Papilomas biedrība (Krievija).

Simpozijā tiks aplūkots progress hronisku vīrusu infekciju molekulārās patoģenēzes pētījumos, apskatīti kopīgi cilvēka onkogēno vīrusu darbības mehānismi, piemēram, vīrusu onkoproteīnu aktivitāte, genoma nestabilitātes indukcija, hroniska iekaisuma atbalsts un audzēja mikrovides modulācija. Īpaša uzmanība tiks veltīta vīrusu izraisītām izmaiņām imūnsistēmas funkcijās, iedzimtu un adaptīvu imūnreakciju ierosināšanai, tostarp vielmaiņas un imūnās atbildes reakcijai pret vīrusu infekcijām, kā arī imūnmetabolismam šūnu līmenī. Šo procesu padziļināta izpratne radīts jaunas atveres jaunu vīrusu vakcīnu un imūnterapiju izstrādei.

Tiešsaistes reģistrācija un tēžu iesniegšana

Reģistrācijas maksa

Tēžu iesniegšanas termiņš ir 2021. gada 29. novembris.

Programmas komiteja izskatīs visas iesniegtās tēzes un atlasīs kvalitatīvākās mutiskam vai stenda referātam simpozijā. Visas pieņemtās tēzes tiks publicētas izdevumā Infectious agents and cancer, BMC žurnāls (Springer Nature), Q2 in Infectious Diseases; IF Scopus 4.3, ko rediģē dr. Maria Isaguliants un prof. Franko Maria Buonaguro.

Infectious Agents and Cancer mājaslapa

Programma

The sympoisum will be held on Zoom and divided into 5 sessions, which are further divided into 2-3 sections.

SESSION 1. MOLECULAR PATHOGENESIS OF CHRONIC VIRAL INFECTIONS

Section 1.1 Chronic viral infections and oxidative stress
Section 1.2 Metabolic signatures of chronic viral infections

SESSION 2. CHRONIC VIRAL INFECTIONS AND CANCER

Section 2.1 Mechanisms of viral oncogenicity
Section 2.2 Chronic viral infections and genomic instability
Section 2.3 Viral infections and chronic inflammation

SESSION 3. POSTER PRESENTATIONS (5 min oral presentations)

SESSION 4. IMMUNE RESPONSE TO CHRONIC VIRAL INFECTIONS AND CANCER

Section 4.1 Innate and adaptive immunity weak points
Section 4.2 Immunometabolism of chronic viral infections and cancer

SESSION 5. APPROACHES TO VIRAL INFECTION AND CANCER CURE

Section 5.1 Novel viral infection and cancer treatments
Section 5.3 (Re)profiling of immune response with adjuvants

Each section will be opened by invited plenary lecture. Plenary lectures will be read by the renown experts in the field of virology, immunology and oncology (see www.techvac.org for names and topics).

The opening and closing lectures are already in the program, ten invited plenary lectures and eight 15-20 min oral presentations. An additional 20 oral and 20 poster presentations will be selected based on the abstracts submitted to the programme committee.

Telpa
tiešsaistē Zoom