19. oktobrī plkst. 15.00 – 16.00 RSU studenti, rezidenti, mācībspēki un praktizējošie ārsti tiek aicināti uz prof. Čārlza H. Kelnera (Charles H. Kellner) lekciju Elektrokonvulsīvā terapija: mīti un klīniskā realitāte 21. gadsimtā tiešsaistē Zoom patformā. Profesors ir viens no vadošajiem ASV ekspertiem elektrokonvulsīvajā terapijā. Lekcijā tiks aplūkota tēma par elektrokonvulsīvās terapijas efektivitāti psihisko traucējumu ārstēšanā, par ko sabiedrībā tik daudz ir diskutēts un kas saistīta ar dažādiem aizspriedumiem.

Lekciju organizē RSU Medicīnas fakultātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedra sadarbībā ar Strenču Psihoneiroloģisko slimnīcu un Baltijas-Amerikas Brīvības fondu. Dalība lekcijā ir bezmaksas.

Reģistrēties lekcijai Zoom platformā

Saite uz lekciju Zoom platformā tiks nosūtīta automātiski un nodublēta dienu pirms lekcijas.

Par lektoru

Prof. Čārlzs H. Kelners ir līderis elektrokonvulsīvās terapijas (turpmāk – ECT) izpētē ASV un pieredzējis psihiatrs. Lielāko daļu savas profesionālās karjeras veltījis ECT izpētei un terapijas ietekmei dažādu psihiatriska spektra traucējumu ārstēšanai.

Profesors ir vairāk nekā 300 publikāciju autors vai līdzautors dažādos zinātniskajos nozares izdevumos, kas saistīti ar ECT un garastāvokļa traucējumiem. Čārlzs H. Kelners ir līdzautors neskaitāmiem Amerikas Psihiatrijas asociācijas publicētajiem pētījumiem un viens no izstrādātājiem ECT rokasgrāmatai. No 1994. līdz 2004. gadam profesors bija galvenais redaktors ECT žurnālam ASV psihiatriem. Ārsts ir Amerikas Psihiatrijas asociācijas ECT darba grupas loceklis.

Viņš ir saņēmis grādu Kornela Universitātes medicīnas koledžā, praktizējoties Losandželosas Apgabala medicīnas centrā. Psihiatrijas rezidentūras laiku ārsts strādāja Cedars-Sinai Medicīnas centrā, praktizējis arī Bioloģiskās psihiatrijas nodaļā Nacionālajā mentālās veselības institūtā Batesdā, Merilendā, kā arī no 1984. līdz 2002. gadam – Dienvidkarolīnas Medicīnas universitātē Čarlstonā, kur vadīja ECT nodaļu.

2009. gadā Čārlzs H. Kelners pievienojās Mount Sinai medicīnas centra komandai, veicot geriatrijas un psihiatrijas nodaļas virsārsta un ECT klīnisko pakalpojumu nodaļas vadītāja pienākumus. Kopš 2017. gada viņš ir ECT struktūrvienības vadītājs Ņujorkas Sabiedriskajā slimnīcā Bruklinā. Kopš 2019. gada ārsts aktīvi nepraktizē klīnisko ECT, taču aizvien vēl pēta ECT un publicē rakstus par jauniem pētījumiem, kā arī seko pasaules literatūras aktualitātēm par šo terapiju.

asv_profesora_vieslekcija_par_elektrokonvulsivo_terapiju.jpg

Telpa