18. jūnijā plkst. 18.30 grāmatnīcā kafejnīcā Bolderāja, Avotu ielā 29, notiks diskusija par eseijistikas un kritikas "sildīšanu" Latvijas presē, kas nodarbosies ar divām jautājumu kopām:

• Kā varētu raksturot šā brīža analītisko un refleksīvo žanru situāciju Latvijas medijos? Kādi ir trūkumi, vērtības, galvenās problēmas no auditorijas, redakciju, mākslas nozaru un rakstu autoru skatupunkta? Kas varētu būt kopīgais un kas – atšķirīgais esejistikā un kritikā?
  • Kā būtu nodrošināms atbalsts refleksīvo un analītisko žanru attīstībai Latvijas medijos? Kādi paņēmieni un instrumenti un kā tos vajadzētu lietot? Kādi atbalsta pasākumi varētu būt bez finansiāla ieguldījuma? Kā vajadzētu virzīt finansiālos līdzekļus? Atbalstot organizācijas, redakcijas koncepcijas un stratēģijas kopumā vai autorus?

Diskusijā piedalīsies VKKF Literatūras nozares eksperti Aivars Eipurs, Nora Ikstena, Osvalds Zebris, Valdis Rūmnieks un mediju pārstāvji. Vadīs – RSU asoc. prof. Ilva Skulte.

Šis pasākums notiek RSU Komunikācijas fakultātes sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un Liepājas Universitāti organizētās Kultūras žurnālistikas vasaras skolas ietvaros.

Dalībnieki

Norises vieta