Ar Draugiem Group runasvīra Jāņa Palkavnieka un RSU docētājas, kino teorētiķes un Nacionālā kino centra vadītājas Ditas Rietumas ekspreslekciju pirms filmas Sociālais tīkls (The Social Network) Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultāte turpina projektu Kino laboratorija, kas tiek īstenots ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Pasākums notiks ceturtdien, 14. novembrī, plkst. 17.00 RSU aulā, un tas ir atvērts ikvienam interesentam.

social_network_poster.jpg

Pazīstamā režisora Deivida Finčera (David Fincher) filmas Sociālais tīkls darbība aizsākas 2003. gadā, kad kāds Hārvarda Universitātes students vārdā Marks Zakerbergs ķeras pie sociālā tīkla veidošanas – pēcāk fenomenāli populārā Facebook. Filmas darbība risinās divos laikos: nosacītā tagadnē, juristu klātbūtnē izskatot apsūdzību pret uzņēmēju M. Zakerbergu, kā arī pagātnē – 2003. gadā, laikā, kad radās Facebook pirmsākumi.

D. Finčers filmu ir veidojis pēc Bena Mezrika (Ben Mezrich) grāmatas Gadījuma miljonāri (The Accidental Billionaires) motīviem (scenārija autors – Ārons Sorkins (Aaron Sorkin)). Kā norāda RSU docētāja kinokritiķe D. Rietuma, režisors D. Finčers meklē un arī atrod precīzu pamatojumu Zakerberga panākumiem un viņa būtībai, veidojot psiholoģiski precīzu un nospriegotu drāmu. Kaislības pieaug, kad Facebook no mikrobiznesa, kuram grūti atrast reklāmdevējus, pārtop par multimiljonu uzņēmumu, kura dēļ tiesājas ne tikai agrākie konkurenti Hārvardā, bet arī kādreizējie draugi.

“Sociālais tīkls, protams, ir tikai viena no versijām par to, kā tapa Facebook, kurš no kura zaga idejas un kādas M. Zakerberga vājības un kompleksi bija šā projekta dzinulis. Iespējams, tā nav patiesība, taču režisora D. Finčera versija ir pārliecinoša – viņš lieliski pazīst cilvēka instinktus, īpaši brīžos, kad tas sajūt naudas smārdu,” ieskicē D. Rietuma. Galvenajās lomās – Džesī Aizenbergs (Jesse Eisenberg), Endrū Gārfīlds (Andrew Garfield), Džastins Timberleiks (Justin Timberlake).

Filma tiks izrādīta angļu valodā, diskusija paredzēta latviski.

Ieeja brīva. Iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

Projektu īsteno RSU Komunikācijas studiju katedra, pateicoties ASV vēstniecības Latvijā atbalstam un sadarbojoties ar nodibinājumu Kinoskola.

Facebook lapa

Filmu lekciju ciklu 14. oktobrī aizsāka ASV neatkarīgā kino klasiķa Gasa van Santa filma Par katru cenu ar Nikolu Kidmenu galvenajā lomā. Nākamreiz Kino laboratorijā, 3. decembrī – politiskais trilleris Visi prezidenta vīri (All the President’s Men, 1976), kur eksperta komentāru sniegs ASV vēstniecības Latvijā preses un kultūras atašejs Čads Tvitijs (Chad Twitty).

Norises vieta

Telpa