Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki aicina veselības politikas veidotājus, žurnālistus, pētniekus un citus interesentus uz preses konferenci, kas veltīta pētījumam par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret Covid-19 vakcināciju.

interframe_lv.gif

Pasākumā tiks iztirzāti statistiski nozīmīgākie psiholoģiskie, sociālie, ekonomiskie un zināšanu faktori, kas ietekmējuši iedzīvotāju uzvedību pandēmijas laikā.

Attieksme pret vakcināciju ir izgaismojusi Latvijas sabiedrības daudzveidību, kas neiekļaujas ierastajā daudzveidības kā kultūru dažādības definīcijā. RSU pētnieki ir skaidrojuši faktorus, kuri veicina vakcinēšanos, kā arī iemeslus tam, kāpēc iedzīvotāji nevēlas vakcinēties.

Pētījums noritējis projektā Latvijas valsts un sabiedrības izaicinājumi un to risinājumi starptautiskā kontekstā (INTERFRAME-LV), ko Latvijas Zinātņu akadēmijas vadībā īsteno RSU, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Latvijas Universitāte un Agroresursu un ekonomikas institūts. Šis ir viens no pieciem valsts pētījumu programmas Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai projektiem, kura būtība ir novērtēt tieši dažādu globālo norišu ietekmi uz Latvijas sabiedrību un tautsaimniecību un izstrādāt tālākās attīstības scenārijus.

skatīties preses konferenci (Parole: 678948)

Plašāka informācija

Telpa