Pārlekt uz galveno saturu
12
mar
Informācijas diena par glaukomu
11:00 - 13:00
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
vestibilā

Katru gadu visā pasaulē notiek glaukomas nedēļa, kurā sabiedrība tiek aicināta pievērst uzmanību acu veselībai, īpaši – acu spiedienam. Šogad Pasaules glaukomas nedēļa notiek no 8. līdz 14. martam, un tajā RSU Oftalmoloģijas studentu zinātniskais pulciņš ceturtdien, 12. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 aicina ikvienu uz RSU centrālās ēkas vestibilu, kur varēs uzzināt par glaukomas riskiem, pārbaudīt krāsu redzi un nobaudīt smūtijus jeb biezos dārzeņu un augļu kokteiļus.

Glaukoma ir progresējoša acu saslimšana, kas rada izmaiņas redzes nervā un pēc tam arī izmaiņas redzeslaukā. Visbiežākais slimības simptoms ir paaugstināts acu spiediens. Glaukoma ir viens no galvenajiem akluma cēloņiem. Šī slimība visbiežāk novērojama pacientiem pēc 35 gadu vecuma. Savlaicīgi atklāta, glaukomas izraisītā redzes zaudēšana gandrīz vienmēr ir novēršama.

glaukomas_info_diena.jpg

glaukomas_info_diena02.jpg.png

Norises vieta

Telpa
vestibilā

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv.

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv.

Datums: