feb
apr
Izstāde “Atbrīvošana, pārdzīvojums mākslas valodā”
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
G-204

RSU Bibliotēkā no 16. februāra līdz 14. aprīlim ir aplūkojama “Jad Vašem”* muzeju kompleksa Ceļojošo izstāžu nodaļas un Izraēlas vēstniecības Latvijā sagatavotā izstāde “Atbrīvošana, pārdzīvojums mākslas valodā”.

Māksliniekam iespēja gleznot nozīmē iekšējo brīvību, neatkarību, spēju un arī iespēju paust savu radošo potenciālu. Šajā izstādē apskatāmi holokaustā izdzīvojušo ebreju mākslinieku darbi, kas tapuši laika posmā no 1945. līdz 1947. gadam. Tajos atspoguļoti autoru personīgie pārdzīvojumi atbrīvošanas brīdī un uzsākot dzīvi faktiski no jauna. Viņiem zīmuļa vai otas satveršana simboliski apliecināja pašapziņas atjaunošanos pēc bezpalīdzībā aizvadītajiem gadiem. Radošā darbība atspoguļoja sava veida psiholoģiskās rehabilitācijas procesu, kas palīdzēja izdzīvojušajiem atgūties no traumas. Izstādē izmantoti darbi no Holokausta upuru un varoņu memoriālā kompleksa “Jad Vašem” (Yad Vashem) Mākslas muzeja kolekcijas. Izstādē aplūkojamas 10 mākslinieku darbu reprodukcijas *“Jad Vašem”, Holokausta upuru un varoņu memoriālais komplekss tika nodibināts 1953. gadā kā Vispasaules Holokausta dokumentēšanas, pētniecības, piemiņas un izglītības centrs. Kā ebreju tautas dzīvā atmiņa “Jad Vašem” glabā Holokausta upuru un varoņu piemiņu, lai nodotu nākamajām paaudzēm vēstures gaitā gūtās mācības.

Kurators: Eliads Morehs-Rozenbergs (Eliad Moreh-Rosenberg)
Kuratora palīgs: Orlija Nahmani-Ohana (Orly Nachmani-Ohana)
Grafiskais dizains: Einats Berlins (Einat Berlin) un Limors Davidovičs (Limor Davidovich)
Izstādes atbalstītājs Latvijā: Keren Hayesod fonds

Norises vieta

Telpa
G-204

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: -