Ar Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības atbalstu īpašā vieslekcijā Rīgas Stradiņa universitātes studentus un citus interesentus uzrunās plašsaziņas līdzekļu un medijpratības eksperte Katerīna Vogta (Kateryna Vogt, attēlā).

vogt_lecture.jpg

Vieslekcijā K. Vogta runās par informācijas vides attīstību un digitalizācijas ietekmi uz to, kā cilvēki ir iesaistīti informācjā. Studenti uzzinās, kāpēc dezinformācija ir izplatītāka nekā jebkad agrāk, un kas ir tas, kas mūs padara neaizsargātus pret manipulatīvu saturu. Tiks apskatītas vienkāršas darbības, kuras veicot, cilvēki var veidot veselīgus ieradumus, iesaistoties digitālajā informācijā. Lekcijā apskatītie jautājumi mudinās topošos žurnālistus un mediju profesionāļus domāt par to, ko mediju un komunikācijas nozare var darīt, lai palīdzētu viņu auditorijai orientēties sarežģītajā un piesārņotajā informācijas telpā un radīt pieprasījumu pēc objektīvām ziņām un faktiem.

Vieslektore pārstāv IREX – neatkarīgu starptautisku bezpeļņas organizāciju, kas piedāvā inovatīvas programmas izglītības kvalitātes uzlabošanai, neatkarīgu plašsaziņas līdzekļu stiprināšanai un pilsoniskās sabiedrības attīstības veicināšanai. K. Vogta ir starptautiskās attīstības profesionāle ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi programmu vadībā, izveidē un ieviešanā. Eksperte ir specializējusies cīņā pret dezinformāciju, veicinot izpratni un prasmju pilnveidošanu, izmantojot IREX Learn to Discern pieeju, izglītībā un skolotāju apmācībā, kā arī efektīvu iniciatīvu izstrādē. K. Vogta ir izstrādājusi un pārraudzījusi programmas, kas fokusējās uz sieviešu un jauniešu attīstību, konfliktu mazināšanu, dezinformācijas apkarošanu, cilvēktirdzniecības novēršanu, kā arī likuma varas un atbildības sistēmu veidošanu.

No 2015. līdz 2018. gadam K. Vogta vadīja IREX biroju Ukrainā un ieviesa vairākas projektu iniciatīvas, kas uzlaboja ukraiņu noturību pret dezinformāciju un propaganda, kā arī veicināja vietējas sabiedrības saliedētību konfliktu skartajos valsts reģionos. Pirms pievienošanās IREX K. Vogta strādāja vairākās nevalstiskajās organizācijās Vašingtonā, tostarp Nacionālajā kooperatīvā biznesa asociācijā (NCBA CLUSA) un Izglītības attīstības centrā (EDC), kur viņa vadīja biznesa attīstību un veicināja izglītības un skolotāju apmācības projektu īstenošanu Indonēzijā, Tanzānijā, Taizemē un citviet. K. Vogta ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā izglītības politikā Hārvarda Universitātē (Harvard Graduate School of Education) un brīvi pārvalda krievu un ukraiņu valodu.

Norises vieta

Telpa
2. auditorija

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: