16. decembrī notiks Doktorantūras skolas vebinārs Kvalitatīvās pētnieciskās metodes sociālajās zinātnēs: etnogrāfiskā metode un teoriju radīšana.

Lektore

liene_ozolina.jpgLiene Ozoliņa (attēlā) ir politikas socioloģe ar specializāciju politikas etnogrāfijā un sociālajā teorijā. Viņa pasniedz socioloģiju Londonas Ekonomikas un politikas zinātņu augstskolā. Liene ir ieguvusi doktora grādu socioloģijā Londonas Ekonomikas un politikas zinātņu augstskolā, maģistra grādu Amsterdamas Universitātē un bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā. Lienes pētnieciskās intereses ietver neoliberālismu un labklājības sistēmas reformas, valsts un pilsoņu attiecības postsociālisma sabiedrībās, politiskās subjektivitātes veidošanās teorijas, un ikdienas ētikas teorijas. Viņas pirmā grāmata Pacietības politika tika izdota 2019. gadā Mančestras Universitātes akadēmiskajā apgādā. Balstoties uz etnogrāfisku lauka darbu Latvijā pēc 2009. gada ekonomiskās krīzes, grāmatā Liene analizē postpadomju neoliberālismu kā valsts varas formu un kā ētisku režīmu. Lienes raksti ir publicēti arī tādos starptautiskos žurnālus kā British Journal of Sociology, Slavic Review, Journal of Baltic Studies un East European Politics and Societies.

Liene Ozoliņa par sociālo politiku TED globālajā platformā

Telpa