Pārlekt uz galveno saturu

2019. gada 29. augustā plkst.19 Rīgā, Pils ielā 23, notiks Rīgas Stradiņa universitātes profesora, kulturologa Denisa Hanova lekcija par modernismu Piekvēpis gaiss.

Tajā profesors aplūkos tēmas par modernisma kultūru kā procesu, notikumu un personību kopumu, kas radīja unikālu "laikmeta garu", kuru pazīstam kā modernismu vai avangardu. XIX gs. otrajā pusē, laikmetiem mainoties, radikālās pārmaiņas Eiropas sabiedrību struktūrā, tehniskie un politiskie jauninājumi, veicināja jaunu mākslas koncepciju, tehniku un apkārtējās pasaules uztveres pieeju veidošanos.

Protests pret vidusšķiras kultūru, mākslinieku kopienu kolektīvās dusmas, manifesti – tas viss veicināja Eiropas un citu pasaules reģionu klasiskā kultūras mantojuma pārvērtēšanu. Estētiskie "sprādzieni" vienmēr pārsteidza sabiedrību un mākslinieku elites nesagatavotas. Dialogs un konflikti, modernistu kosmopolītisms un nacionālisms – par to visu lekcijā.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja diskutēt par atsevišķu indivīdu un procesu ietekmi uz laikmeta kultūru un glezniecību, kas veidoja unikālu tā laika garu.

Lai gan ieeja pasākumā ir bez maksas, vietu skaits ir ierobežots. Rezervācijai lūgums rakstīt uz e-pastu: yuriatdigitalarthouse[pnkts]eu.

Dalībnieki

Norises vieta

Datums:

Kontaktinformācija