23. aprīlī pulksten 15 RSU Anatomijas muzejā, Kronvalda bulvārī 9, notiks profesora Kristapa Rudzīša 125. dzimšanas dienas atceres simpozijs.

kristaps_rudzitis-griezta.jpgFoto no RSU Vēstures muzeja krājuma

Programma

Uz jautājumu "Ko jūs gribētu pastāstīt Kristapam Rudzītim par savu profesionālo jomu, ja būtu iespēja šodien ar viņu runāt?" atbildēs:

• profesore Ludmila Vīksna – RSU Infektoloģijas katedras vadītāja, Kristapa Rudzīša balvas laureāte;
  • docents Kārlis Rācenis – RSU Medicīnas fakultātes zinātņu prodekāns, Bioloģijas un mikrobioloģijas un Iekšķīgo slimību katedras docētājs, vadošais pētnieks;
  • docente Līva Bodniece – filoloģe, latīņu valodas docētāja un pētniece, RSU Sociālo zinātņu fakultātes vieslektore;
  • Ieva Mūrniece un Justīne Bondare – Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatores, projekta Mūsdienu urbānā vārdnīca vadītājas;
  • Līga Jakovicka – muzikoloģe, dēvēta par K. Rudzīša “otro meitu”.

Nobeigumā izskanēs Kristapa Rudzīša komponētas Variācijas par tautasdziesmu Seši mazi bundzinieki pianista Jāņa Karpoviča izpildījumā.

Savu dalību simpozijā lūdzam apstiprināt, rakstot uz e-pastu muzejsatrsu[pnkts]lv līdz 18. aprīlim.

Pirms simpozija notiks piemiņas brīdis prof. Kristapa Rudzīša atdusas vietā Meža kapos. Pulcēšanās kopīgam gājienam plkst. 13 pie kapu galvenās ieejas.

Norises vieta

Telpa
RSU Anatomijas muzejā

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: