Rīgas Stradiņa universitātē 10. un 11. oktobrī notiks Karolīniešu institūta (Karolinska Institutet, Zviedrija) vadošā pētnieka profesora Pēra Sēderstena (Per Södersten) vieslekcijas angļu valodā:

• Kāpēc, kā un ko mēs ēdam? (Why, how and what do we eat?) notiks 10. oktobrī no pulksten 15.00 līdz 18.00 Dzirciema ielā 16, RSU Hipokrāta auditorijā;
  • Aptaukošanās, anoreksija un ēšanas traucējumi (Obesity, anorexia and eating disorders) notiks 11. oktobrī no 11.00 līdz 14.00 Anniņmuižas bulvārī 26a, RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra Konferenču zālē.

PerSodersten_Novum.pngProfesors Sēderstens vada pētījumus ar mandometru (ierīce, ar kuras palīdzību pacienti mācās ēst un identificēt bada un sāta sajūtas) ēšanas traucējumu klīnikās Zviedrijā, Austrālijā un ASV. Viņa pētījumi ir saistīti ar ēšanas fizioloģiju. Viņa pētniecisko interešu lokā ietilpst arī cilvēka ēšanas paradumi – tas, kā mēs ēdam, nevis ko ēdam. Ēšanas veids ietekmē cilvēka organisma fizioloģiju un emocijas, kā arī to, kas notiek organismā, mainoties ēšanas modeļiem.

Profesors Sēderstens ir žurnāla Journal of Neuroendocrinology, Neuroscience and Biobehavioral Rieviews valdes loceklis un vairāk nekā 10 zinātnisku žurnālu recenzents.

Vieslekcijas organizē RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Sporta un uztura katedra. Tās laipni aicināti apmeklēt studenti, darbinieki un citi interesenti!

Norises vieta

Telpa