Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno psihiatru sekcijas ārsti rezidenti psihiatrijā sadarbībā ar RSU un RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedru piedāvā Medicīnas fakultātes studentiem iespēju piedalīties psihiskās veselības dienas semināros. Semināru mērķis ir dalīties zināšanās, veicināt izpratni par psihisko veselību, apgūt stresa mazināšanas tehnikas, palīdzēt tikt galā ar ilgstošu atrašanos paaugstināta stresa apstākļos. Ja laikus nerīkojamies, paaugstinātais stresa līmenis var novest gan pie psihiskās, gan pie fiziskās veselības traucējumiem.

Studijas medicīnā ir bezgala interesantas un aizraujošas, tomēr katram ir pazīstamas sajūtas, kad rozā brilles nokrīt un studijas kļūst arvien sarežģītākas – apjomīgs studiju materiāls, nepārtraukti pārbaudījumi, zinātniskās aktivitātes, turklāt tas viss jāspēj apvienot ar privāto un sociālo dzīvi. Rezultātā rodas pieaugoša psihoemocionālā slodze. Medicīna ir viena no nozarēm, kuras pārstāvji ir visvairāk pakļauti depresijai, izdegšanai un trauksmei. Bez piemērota sociālā atbalsta studijas medicīnā var būt iemesls sliktam nakts miegam, trauksmei, seksuāliem traucējumiem, vēlmei relaksēties ar atkarību izraisošām vielām, un pat pašnāvnieciskām domām.

Mēs visi vēlamies būt laimīgi, piepildot savu sapni kļūt par labiem ārstiem. Par savu psihisko veselību un emocionālo labsajūtu jārūpējas un jādomā katru dienu. Viens no efektīvākajiem atbalsta veidiem ir kompetentu vienaudžu atbalsts un iedrošinājums.

Mēs – atvērti, zinoši un aktīvi rezidenti psihiatrijā, tu – medicīnas students – esam vienaudži ar kopīgu pieredzi un sajūtām par reālo situāciju medicīnas studiju laikā. Būdami psihiatrijas rezidenti, mēs medicīnas studentiem piedāvāsim semināra laikā novērtēt savu psihoemocionālo pašsajūtu, izprast savas emocijas un jūtas, kā arī iegūt zināšanas par psihoemocionālās labsajūtas uzlabošanu, stresa pārvarēšanu, kā arī efektīvām mācīšanās stratēģijām.

Uz tikšanos 10. oktobrī RSU centrālajā ēkā Dzirciema ielā 16! Informācija par telpām tiks nosūtīta dalībniekiem pēc reģistrēšanās.

Jautājumu gadījumā, lūdzu, rakstiet semināra koordinatorēm everteievaatgmail[pnkts]com vai vineta[pnkts]vinogradovaatgmail[pnkts]com.

Norises vieta

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: