Trešdien, 6. martā, plkst. 18.00 kafejnīcā SPIIKIIZI notiks Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Politikas salona diskusija Dzimumu stereotipiem politikā – šahs un mats ar šahisti, eksministri, vairāku Saeimas sasaukumu deputāti, Starptautiskās Kosmosa universitātes absolventi Danu Reiznieci-Ozolu. Vēsturisko dimensiju sarunai pievienos Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors, RSU docētājs Valters Ščerbinskis. Šo neformālo sarunu raundu moderēs RSU Eiropas studiju fakultātes (ESF) dekāns profesors Andris Sprūds.

Latvijā tikai pāris procenti iedzīvotāju uzskata, ka darbs politikā ir piemērots sievietei. Kā jūtas sieviete politikā un ko domā vīrietis par sievieti politikā? Kā ir mainījusies situācija pēdējo gadu desmitu laikā? Vai dzimumu stereotipi šajā jomā iet mazumā? Sieviešu un vīriešu līdztiesības tēma ir aktuāls un diskutabls jautājums jau kopš 19. gadsimta, kad aizsākās cīņa par sieviešu tiesībām piedalīties vēlēšanās. Šobrīd statistikas dati rāda, ka sievietes veic 70 % no visiem pasaules darbiem, bet atalgojumā saņem vien 10 % no visiem ienākumiem. 88 % no visiem Latvijas pedagogiem ir sievietes, bet Saeimā, kopš 90. gadu sākuma kā deputātes vidēji ievēlētas tikai 18 % sievietes.

Diskusija ir atvērta ikvienam interesentam, taču novērtēsim, ja atzīmēsiet pievienošanos vietnē https://www.facebook.com/events/314530315931921/.

Dalībnieki

Norises vieta