Interesenti aicināti piedalīties seminārā par cilvēka papilomas vīrusiem (HPV) un ar tiem saistītām neoplastiskām slimībām un vēzi.

Iesniegt prezentācijas aicināti visi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki, kuri strādā ar HPV infekciju un ar to saistīto vēzi, īpaši gaidīti jaunie pētnieki. Ja gribat seminārā piedalīties ar prezentāciju, lūdzu, atsūtiet e-pasta vēstuli Lībai Sokolovskai (liba[pnkts]sokolovskaatrsu[pnkts]lv ar kopiju (Cc) maria[pnkts]issagouliantisatrsu[pnkts]lv, issagouliantisatgmail[pnkts]com), norādot struktūrvienību, e-pastu, tālruņa nr. un prezentācijas nosaukumu angļu valodā. Dalība ar prezentāciju jāpiesaka līdz 2023. gada 14. decembra plkst. 17. Prezentācijas ilgums 10–15 min. Lūdzu, ņemiet vērā, ka prezentētāju un dalībnieku skaits ir ierobežots.

Semināra programma

PĒTNIECISKĀ DAĻA 16.00–17.30 (angļu valodā)

Atklāšana
prof. Gunta Lazdāne (RSU)

• Maria Issagouliantis (RSU) – prezentācija par projekta Ar cilvēka papilomas vīrusa genomu saistītās korelācijas ar dzemdes kakla audzēju un vēža slimības progresēšanu un atbildes reakciju uz ārstēšanu (lzp-2021/1-0484) mērķi, uzdevumiem un realizācijas gaitu (15 min.)
  • Arta Spridzāne (RSU, RAKUS) – Progress of prospective and retroprospective screening of women for cervical pathologies and high risk HPV (HR HPV) infection with socio demographic correlates (15 min.)
  • Lība Sokolovska (RSU) – šķērsgriezuma pētījums par HR HPV izplatību dzemdes kakla vēža gadījumos Rīgā 2016–2023 (15 min.)
  • Juris Jansons (RSU, BMC) – HPV16 oncoproteins E6 and E7 as immunogens for therapeutic HPV vaccines with experimental studies in mice (15 min.)

Iespēja satikt pacientus 17.30–18.00
Kafijas pauze

POPULĀRZINĀTNISKĀ DAĻA 18.00–19.00 (latviešu valodā)

Ārstu uzruna
Androniks Mitildzāns, Arta Spridzāne, Jurijs Nazarovs

Dzemdes kakla vēža problēma, tās saistība ar papilomas vīrusa infekciju
Prof. Gunta Ladzāne (20 min.)

Īsas speciālistu prezentācijas:

• Skrīnings neoplazijas un vēža noteikšanai – kā, kad, cik tas ir efektīvs;
  • Diagnostikas metodes dzemdes kakla infekciju un slimību noteikšanai;
  • Profilaktiskās vakcīnas pret papilomas vīrusa infekciju – vakcīnu un vakcinācijas programmu prezentācija, kad tas tiek ievadīts, kāds ir ilgtermiņa efekts, vai ir kādas blakusparādības?;
  • Dzemdes kakla neoplazijas un vēža ārstēšanas veidi.

Jautājumi un atbildes

FLPP%20logo%20purple%201.png

Norises vieta

Telpa
Senāta zālē (K-212. telpa)

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: