Pārlekt uz galveno saturu

XXI gadsimtā mērķtiecīga komunikācija spēlē nozīmīgu lomu panākumu gūšanā. Valstis, starptautiskas organizācijas, uzņēmēji un nevalstiskie aktori izmanto stratēģisku komunikāciju, lai pārliecinātu citus aktorus rīkoties savu stratēģisko mērķu labā. Klimata pārmaiņas, Krievijas sāktais karš Ukrainā, Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības – tie ir tikai daži jautājumi, kuros vērojama spēcīga stratēģisko naratīvu sadursme, katrai stāstošajai pusei pulcējot ap sevi kā atbalstītājus, tā noliedzējus un pretiniekus.

Lai aktualizētu stratēģiskās komunikācijas nozīmi starptautiskajās attiecībās un tās ietekmi uz rīcību, tai skaitā klimata pārmaiņu jomā, Eiropas studiju fakultāte organizē pētniecības semināru. Semināru vadīs Kenterberijas Universitātes Mediju un komunikācijas fakultātes profesore Natālija Čabana (Natalia Chaban). Savā pētniecībā profesore fokusējas uz politisko un mediju diskursu kognitīvajiem un semiotiskajiem aspektiem, tēla un uztveres izpēti Eiropas Savienības un starptautisko attiecību kontekstā, kā arī publisko diplomātiju un politisko komunikāciju. Liela daļa profesores darba veltīta Eiropas Savienības tēlam un uztverei trešajās valstīs, Krievijas un Ukrainas stratēģiskajiem naratīviem un to uztverei Eiropas Savienībā, kā arī publiskās diplomātijas lomai valsts maigās varas instrumentalizācijā. Profesore ir Austrālijas un Jaunzēlandes Ukrainas studiju asociācijas prezidente, akadēmiskā žurnāla Australian and New Zealand Journal of European Studies dibinātāja un līdzredaktore, pētniecības centra Publiskās diplomātijas un politiskās komunikācijas forums direktore, kā arī daudzu zinātnisko publikāciju autore un starptautisku pētniecības projektu vadītāja.

Semināra plānotais ilgums ir trīs stundas un tas notiks divās daļās. Pirmajā daļā plānota uz jaunākajām pētniecības atziņām balstīta lekcija par to, kāpēc ir svarīgi pētīt komunikāciju, naratīvus un diskursus mūsdienu starptautisko attiecību un izaicinājumu kontekstā un ar kādām metodēm to darīt. Semināra otrajā daļā paredzēta interaktīva gadījuma studiju izpēte, tostarp par klimata pārmaiņu stratēģisko komunikāciju.

Seminārs notiks angļu valodā.

Pētniecības seminārs tiek organizēts Rīgas Stradiņa universitātes īstenotā Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu programmas projekta No vienaldzības līdz pārmaiņām klimata politikā: politiskā naratīva un sabiedrības uztveres mijiedarbības uzlabošana Latvijā (nr. lzp-2020/1-0047) ietvaros.

Norises vieta

Telpa
2. auditorija

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums:

Kontaktinformācija