Rīgas Stradiņa Universitātes Humanitāro zinātņu katedrā notiks semināru cikls Nāve un personas identitāte. Semināru ciklu rīko Viļņas Universitātes pētnieks Viļs Dranseika (Vilius Dranseika) sadarbībā ar RSU Humanitāro zinātņu katedru.

Semināros tiks aplūkoti jautājumi, kas atrodas divu filozofisku problēmu saskares punktā – personas identitāte (kas nosaka to, ka persona ir tā pati persona dažādos laiko punktos?) un nāve (Kas ir nāve? Pēc kādiem kritērijiem mēs varam vadīties, lai noskaidrotu, ka cilvēks ir miris?). Šie jautājumi tiks izgaismoti, analizējot nostādnes, kas tiek paustas bioētikas un psiholoģijas un antropoloģijas literatūrā.

Detalizētāks apraksts angļu valodā un literatūras saraksts

Piektdien, 14.06., plkst. 16

• Vai jautājums par personas identitāti ir nozīmīgs bioētikā?

Pirmdien, 17.06., plkst. 16

• Nāve un personas identitāte. Empīriski pētījumi

Otrdien, 18.06., plkst. 16

• Nāve un personas identitāte. Diskusijas bioētikā
Semināra norises valoda: angļu.
Lai iegūtu semināru ciklā izmantoto literatūru, lūdzu, rakstiet ivars[pnkts]neidersatrsu[pnkts]lv.
Studenti, kuri piedalīsies semināri ciklā, saņems sertifikātu.

Īsumā par semināru vadītāju

V. Dranseika ir Viļņas Universitātes Filozofijas institūta un Āzijas un starpkultūru pētījumu institūta pētnieks un daudzu starptautiski atzītu publikāciju autors. Viņu interesē empīriski pētījumi par personas identitāti, kauzalitātes, izvēles un brīvības izpratni, kā arī starpkultūru pētījumi par morālo kognīciju.

Uzzināt vairāk

Norises vieta