RSU Doktorantūras skola piedāvā interesentiem divu vebināru laikā uzzināt vairāk par FAIR principu ieviešanu pētnieku ikdienas darbā, sniedzot ieskatu būtiskākajos aspektos, lai pētniecības dati atbilstu FAIR principiem.

Pirmā sesija

15.11.

plkst. 15.30–17.00 @ Zoom

eatrisplusimage.png

Pirmajā sesijā iepazīsimies ar datu atklāšanu (discovery), piekļuvi, sadarbspēju un analīzi pāri jurisdikcijām un un nacionālajām robežām. Aplūkosim Eiropas datu pārvaldības vidi un apspriedīsim struktūras, kas izveidojušās šajā jomā (piemēram, Eiropas atvērtās zinātnes mākonis, Eiropas veselības datu telpa). Diskutēsim, kā pētnieki var izmantot labākās prakses priekšrocības, lai nodrošinātu zelta standarta pētniecības datu pārvaldību.

Sesijas vadītājs

gary_saunders.jpgGerijs Sanderss (Gary Saunders) ir EATRIS (European infrastructure for Translational medicine) datu direktors. Viņš ir atbildīgs par EATRIS datu stratēģijas vadību nākamajā zinātniskajā programmā (2023.–2026. gadā). Šā darba ietvaros Gerijs vada EATRIS centrālo datu grupu un strādā ar galvenajām uz datiem orientētajām iniciatīvām (piemēram, Apvārsnis Eiropa misijām, Eiropas atvērtās zinātnes mākonis, 1+ Million Genomes).

Vairāk informācijas par lektoru

Otrā sesija

22.11.

plkst. 16.30–18.00 @ Zoom

Otrajā sesijā aplūkosim dažādas sistēmas, pakalpojumus un atvērtos formātus, kas pieejami datu apstrādei medicīnas un veselības zinātnēs, kā arī iepazīsimies ar ontoloģijām un shēmām, kuru mērķis padarīt pētniecības datus sadarbspējīgus. Uzzināsim, kā ontoloģijas standartus piemērot dažādiem pētniecības datu veidiem, lai padarītu datus atkārtoti izmantojamus citiem pētniekiem.

Sesijas vadītājs

ronald_cornet.jpgRonalds Kornets (Ronald Cornet) ir Amsterdamas Universitātes Sabiedrības veselības pētniecības institūta asociētais profesors. Viņš piedalās daudzos pētniecības projektos, kā arī organizācijās, kuras darbojas FAIR datu jomā, un ir GO-FAIR valdes priekšsēdētājs.

Lektora biogrāfija un CV

Lekciju cikls paredzēts RSU darbiniekiem un studējošajiem.
Telpa
tiešsaistē, platformā Zoom