Ceturtdien, 11. janvārī, RSU Anatomijas muzejā notiksvēsturiskās mācību kinofilmas Izziņa un psihiskie procesi seanss ar kognitīvo procesu pētnieces Kristīnes Šneideres komentāriem.

Uz pasākumu īpaši aicināti studenti, kuriem tūdaļ sāksies ziemas eksāmenu sesija. Arī citiem interesentiem būs saistošs psiholoģes un kognitīvo procesu pētnieces skaidrojums par to, kā mēs mācāmies, kā darbojas atmiņa, domāšana un citi līdzīgi procesi.

rsumz_254.83_fragments.jpg

1978. gadā veidotā melnbaltā kinolente Izziņa un psihiskie procesi iekļauta RSU Vēstures muzeja krājumā. Filma ir digitalizēta. Oriģināli tā ir krievu valodā, bet pievienotie titri ir latviešu un angļu valodā. Savulaik šī filma veidota pēc PSRS Augstākās un vidējās speciālās izglītības ministrijas pasūtījuma kā mācību palīgmateriāls, un pagājušā gadsimta 70.–80. gados tā izmantota Rīgas Medicīnas institūtā (Rīgas Stradiņa universitātes nosaukums no 1950. līdz 1990. gadam).

Filmas uzdevums ir vēstīt studentiem par to, cik svarīgi studiju procesā ir mācīties ar izpratni. Izziņas procesa efektivitāte ir atkarīga no mācību vielai veltītās uzmanības un iegaumēšanas spējām, kā arī talanta domāt radoši.

Kinofilmu komentēs RSU Militārās medicīnas pētījumu studiju centra pētniece un RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāja, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības un Starptautiskās novecošanās federācijas biedre K. Šneidere.

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Dalībnieki

Norises vieta

Telpa
RSU Anatomijas muzejs

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: