Šajā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ķīnas studiju centra piedāvātajā lekcijā uzzināsiet, kā pēdējā laikā vietējās ķīniešu diasporas pārvaldība tiek pārveidota, plaši izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Piemērojot iekšzemes tiesu pārvaldības metodes, vietējās amatpersonas Ķīnā apstiprina ārvalstu ķīniešu apvienību vadītājus par sakaru pārstāvjiem, lai paplašinātu tiesu praksi ekstrateritoriālā līmenī. Pakāpeniski attīstot e-tiesas un e-policiju, Ķīna stiprina savu piekļuvi emigrantu datiem, to vākšanu un integrāciju. Ķīnas vietējās diasporas pārvaldība būtu jākonceptualizē plašākā kontekstā, ņemot vērā Ķīnas strauji augošo digitālo attīstību, kurā digitālajai infrastruktūrai ir galvenā nozīme. Šie secinājumi palīdz paplašināt mūsu teorētisko izpratni par autoritāras diasporas pārvaldības praksēm, kas balstītas uz migrantiem kā ārvalstu ekonomiskajiem un politiskajiem aģentiem.

Lekcija notiks angļu valodā.

Par lektori

Prof. Mete Tūno (Mette Thunø) savos pētījumos pievēršas migrācijas, diasporas, globalizācijas jautājumiem, starptautiskajām attiecībām saistībā ar Ķīnu, kā arī mobilitātes ietekmei kopumā un īpaši attiecībā uz kultūras identitātēm. Viņa ir viedokļa līdere akadēmiskajā vidē jautājumos, kas saistīti ar Ķīnas diasporas politikas sekām un tās ietekmi uz starptautiskajām attiecībām. Turklāt Prof. M. Tūno veic lielu datu izpēti par Ķīnas diplomātiju, izmantojot sociālos medijus. Viņa pēta arī to, kā stiprināt starpkultūru kompetenci un komunikāciju saistībā ar Dānijas uzņēmumu globalizāciju. Prof. M. Tūno pētniecības intereses atspoguļojas viņas akadēmiskajā darbā migrācijas un starpkultūru studiju jomā.

mette_thuno.jpg

Norises vieta

Telpa
Hipokrāta auditorija

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: